MMA PLOktagonTak Mateusz Legierski zdobył pas Oktagon MMA. Walka Polaka dostępna w sieci [WIDEO]

Tak Mateusz Legierski zdobył pas Oktagon MMA. Walka Polaka dostępna w sieci [WIDEO]

Foto: Oktagon MMA

Podczas wczorajszej gali Oktagon Prime 3 w słowackim Samorinie pas kategorii lekkiej zdobył Mateusz Legierski (6-0). Do sieci trafiło nagranie całego mistrzowskiego pojedynku polskiego zawodnika.

“Dynamit” stoczył pięciorundowy bój ze Słowakiem Miroslavem Strbakiem (18-10-1). Sędziowie nie byli jednomyślni. Ostatecznie jednak niejednogłośną decyzją zwycięstwo zostało przyznane zawodnikowi Octagon Team Cieszyn.

Na oficjalnym kanale organizacji Oktagon MMA możemy zobaczyć całą walkę Legierskiego ze Strbakiem. Wczorajsze zwycięstwo to jak na razie największy sukces w karierze młodego 23-letniego zawodnika. Polak w czesko-słowackiej organizacji odniósł już czwarte zwycięstwo. Po raz pierwszy w karierze walczył na pełnym dystansie i to od razu pięciorundowym.

Miroslav Strbak vs. Mateusz Legierski

Na kanale organizacji dostępne są również pozostałe walki polskich zawodników uczestniczących we wczorajszej gali. Niestety im powiodło się już znacznie gorzej. Walczący w co-main evencie gali Łukasz Sajewski (14-6) został znokautowany przez  Ludovita Kleina (16-2) po efektownym wysokim kopnięciu na głowę.

Ludovit Klein vs. Łukasz Sajewski

Na karcie wstępnej wystąpił zaś Daniel Hodor (5-2). Polak przegrał z Leo Brichtą(5-3) po ciosach w parterze w trzeciej rundzie pojedynku.

Leo Brichta vs. Daniel Hodor