MMA PLUFCTa walka pobiła rekord PPV! UFC przypomina starcie Khabiba z McGregorem [WIDEO]

Ta walka pobiła rekord PPV! UFC przypomina starcie Khabiba z McGregorem [WIDEO]

Foto: The Irish Sun

Organizacja UFC przypomina jedną z najważniejszych walk w swojej historii, przynajmniej z finansowego punktu widzenia. Raz jeszcze możemy obejrzeć starcie Khabiba Nurmagomedova (28-0) z Conorem McGregorem (22-4).

Nurmagomedov zdobył wcześniej pas wagi lekkiej. McGregor z kolei wracał do oktagonu po niemal dwuletniej przerwie.

Starcie Dagestańczyka z Irlandczykiem było oczywiście mocno promowane. Nie zabrakło konferencji prasowych czy “podkręcania atmosfery” w mediach społecznościowych. McGregor tradycyjnie stosował swoje gierki. Poruszając tematy rodziny czy religii naraził się obecnemu mistrzowi. Ten postanowił ukarać go za to w klatce.

Nurmagomedov zdominował walkę i ostatecznie poddał przeciwnika w czwartej rundzie. Cały pojedynek możecie sobie przypomnieć oglądając poniższe wideo.

Khabib Nurmagomedov vs. Conor McGregor – UFC 229:

Gala UFC 229 okazała się wielkim finansowym sukcesem. Na trybunach T-Mobile Arena w Las Vegas zasiadło 20 034 widzów, a wpływy z biletów wyniosły 17,2 mln dolarów. Tym samym pobito rekordy w stanie Nevada. Jeśli chodzi o całe UFC to 0,5 mln wyższe wpływy miała jedynie pamiętna gala UFC 205 w Madison Square Garden.

Absolutnie niekwestionowany rekord ustanowiła jednak gala UFC 229, jeśli chodzi o sprzedaż subskrypcji PPV. Sprzedano ich 2,4 miliona. Poprzedni rekord (rewanżowa walka McGregora z Diazem na UFC 202) został pobity aż o około 800 tysięcy.

Zobacz także:

Weekendowy rozkład jazdy z MMA

W ten weekend gale UFC i Babilon MMA. Informacje o transmisji i rozpiski znajdziecie TUTAJ.