MMA PLjiu jitsu/BJJTa technika jest rzadko spotykana! Tak 17-latek poddaje czarny pas! [WIDEO]

Ta technika jest rzadko spotykana! Tak 17-latek poddaje czarny pas! [WIDEO]

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas turnieju Combat Jiu Jitsu Worlds. Zaledwie siedemnastoletni zawodnik poddał bardzo doświadczonego PJ Barcha. Szczególny podziw wzbudza sposób w jaki fighter pokonał swojego rywala.

Podczas całego turnieju Kade Ruotolo stoczył 4 pojedynki, spośród których wszystkie wygrał. Zawodnik pokonał kolejno Lairda Andersona przez poddanie, Danny’ego Collazo przez decyzję i Jordana Holy’ego przez gilotynę. W finale Ruotolo zwyciężył nam wspomnianym PJ Brachem i sięgnął po tytuł dywizji lekkiej.

Kade Ruotolo w takich słowach skomentował swój triumf.

Mistrz kategorii lekkiej Combat Jiu Jitsu. Wczoraj wziąłem po raz pierwszy udział w takim turnieju. Szesnastoosobowe zawody w kategorii do 70 kg. Ostatecznie wszystko potoczyło się po mojej myśli. Stoczyłem cztery pojedynki, a trzy udało mi się zakończyć przez poddanie. Pas zabieram ze sobą do domu. To było wspaniałe doświadczenie i świetna zabawa.

Jak zawsze, chcę podziękować moim Profesorom, trenerom, całemu teamowi, za to że zawsze przygotowują mnie jak najlepiej. Dziękuję także mojej rodzinie i sponsorom za wsparcie, które mi okazują.

Niezwykłe duszenie

Niecodzienne poddanie jakie pokazał zawodnik odbiło się szerokim echem w świecie sportów walki.

Poddanie, jakie zaserwował swojemu rywalowi Ruotolo nosi nazwę Buggy choke i jest ono niezwykle rzadko spotykane. Szeczólnie imponujący jest fakt, że rywal nowego mistrza CJJ jest posiadaczem czarnego pasa.

Nagranie akcji dostępne jest poniżej:

Zobacz także:

Informacje o transmisji sobotniej gali

Na gali Polsat Boxing Night 9 zobaczymy m.in. Michała Cieślaka, Ewę Piątkowską czy Przemysława Runowskiego. Zawodowe debiuty zaliczą zaś Róża Gumienna i Marcel Materla. Szczegóły transmisji gali.

Marcin Najman ustawił walkę w boksie?

Jeden z dawnych rywali Najmana twierdzi, że “El Testosteron” wygrał z nim w ustawiony sposób…