MMA PLKSWSzymon Kołecki: Zdarzało się, że w miesiącu podnosiłem 500 ton

Szymon Kołecki: Zdarzało się, że w miesiącu podnosiłem 500 ton

Szymon Kołecki (8-1) to nowa gwiazda Federacji KSW i były złoty medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów. W wywiadzie z Polsat Sport opowiedział on o swojej karierze “ciężarowca”.

38-latek opowiedział o czasach świetności w podnoszeniu ciężarów i obrazowo przedstawił, jakiej wagi ciężary musiał miesięcznie podnosić, by dojść do złota olimpijskiego.

Szymon Kołecki o ciężarach

Szymon Kołecki odniósł się do pytania dziennikarki Polsatu Joanny Kaczor-Bednarskiej, która zapytała wprost, czy gdyby zliczyć wszystkie kilogramy, które podniósł w swoim życiu, to czy byłaby to równowartość wagi Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie:

“Myślę, że byłby to Pałac Kultury, chociaż to budynek liczony w dziesiątkach tysięcy ton, więc trudno powiedzieć. Aczkolwiek zdarzały się miesiące, w których podnosiłem pięćset ton, czyli około trzech-czterech tysięcy ton w skali roku, czyli trzydzieści, czterdzieści ton w dłuższym okresie. Osiedle domków jednorodzinnych na pewno nie, ale na pewno podniosłem więcej niż waży pociąg.” – przyznał Kołecki.

Były olimpijczyk opowiedział także o życiu podczas kwarantanny, z którą nadal zmaga się cały świat. Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie i aktualnie dostosowujemy się do nowych społecznych zasad. Oto w jaki sposób Szymon Kołecki bawi się ze swoimi córkami w tym ciężkim dla wszystkich okresie:

“Najbardziej lubię zagrać w warcaby lub w jakieś inne gry. One z kolei najbardziej lubią się bawić w chowanego w domowym ogrodzie albo w ganianego. Problem w tym, że nie chcę mi się biegać, bo już jestem stary.” – podsumował.

Cała rozmowa Polsat Sport z Szymonem Kołeckim do sprawdzenia -> TUTAJ.

Kołecki w KSW

Szymon Kołecki w Federacji KSW stoczył jak dotąd dwie walki. W debiucie w największej polskiej organizacji mieszanych sztuk walki pokonał Mariusza Pudzianowskiego, który doznał kontuzji kolana. W drugim występie, który był walką olimpijczyków znokautował w drugiej rundzie Damiana Janikowskiego. Mówi się, że kolejną walkę w klatce KSW stoczy z Łukaszem Jurkowskim. Szczegóły tego pojedynku mają zostać ogłoszone już niebawem.

Kiedy wróci KSW?

Federacja KSW także niedługo rozpocznie produkowanie swoich gal. O przyszłości polskiego giganta opowiedział Maciej Kawulski.

Piątkowska idzie do MMA?

Sama bokserka nie wyklucza takiej możliwości. Od razu poruszony został również temat ewentualnej walki z Joanną Jędrzejczyk.

Dlaczego Mir chce walczyć z Pudzianem

Gwiazdor MMA opowiedział o powodach, dla których chce się zmierzyć z Mariuszem Pudzianowskim.