MMA PLKSWSzymon Kołecki o starciu z Jurkowskim: Ta walka ma potencjał

Szymon Kołecki o starciu z Jurkowskim: Ta walka ma potencjał

Foto: KSW

Szymon Kołecki (8-1) odniósł się do pomysłu ewentualnego starcia z Łukaszem Jurkowskim (17-11), o którym od kilku dni coraz więcej mówi się, zwłaszcza w Internecie.

W sieci na popularności zyskuje hasztag #JurasKołecki.

Do całej sprawy odniósł się zarówno trener Kołeckiego, Mirosław Okniński, jak i Łukasza Jurkowski.

Z kolei Szymon Kołecki wziął udział w audycji Andrzeja Janisza dla Polskiego Radia. Podobnie jak w przypadku pojedynków z Pudzianowskim i Janikowskim, walczyłby z kimś kogo zna. Mimo wszystko nie wyklucza takiego zestawienia, jeśli Federacja KSW przedstawi mu odpowiednią ofertę.

“To by była walka z rywalem, z którym biłbym się z przykrością, bo go lubię. (…) Ale ta walka ma potencjał i jeśli kibice nacisną to myślę, że organizację KSW stać pod względem organizacyjnym i finansowym na to, aby takie moje zniechęcenie związane z walką ze znajomym przełamać.”

Kołecki ma już 38 lat. Aktualnie w kontrakcie z KSW pozostały mu jeszcze dwie walki. Choć nie wyklucza przedłużenia umowy to raczej nie zakłada długiej kariery.

“Ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – organizacyjnie, treningowo, startowo i zdrowotnie –  to dopuszczam jeszcze możliwość dodatkowego kontraktu na jakąś jedną, może dwie walki, ale myślę, że w 2021 rok to będzie moment, kiedy te poważne wyzwania sportowe trzeba będzie powoli kończyć.”

Szymon Kołecki przez lata należał do najlepszych sztangistów na świecie. Na koncie ma wiele tytułów mistrza Europy, medale mistrzostw świata, a przede wszystkim złoty i srebrny medal olimpijski. W MMA walczy od 2017 roku i wygrał 8 z 9 zawodowych walk. Wszystkie swoje zwycięstwa odnosił przed czasem.