MMA PLFENSztab Anity Bekus zamierza złożyć protest! Organizacja FEN odpowiada!

Sztab Anity Bekus zamierza złożyć protest! Organizacja FEN odpowiada!

To gorący temat! Mowa o skandalicznej sytuacji, do której doszło na sobotniej gali Fight Exclusive Night 30 we Wrocławiu. Sztab Anity Bekus (3-2) zamierza złożyć protest!

Przypomnijmy, że wstępnie ogłoszono zwycięstwo partnerki Marcina Wrzosek, ale zaraz organizacja wspomniała o pomyłce w liczeniu punktów. Bardzo szybko zapadła decyzja, która oznaczała zmianę werdyktu i tym samym zwycięstwo Izabeli Badurek (8-6).

Organizacja FEN odpowiada: Czas na złożenie protestu minął!

To już pewne sztab Anity Bekus (3-2) zamierza złożyć protest po ostatniej gali FEN 30, na której doszło do dużych kontrowersji. Marcin Wrzosek w rozmowie z Sportowymi Faktami podkreśla, że to jest walka nie o zwycięstwo, a o obronę zasad.

W tym momencie werdykt i tak ma znaczenie drugorzędne. Tak naprawdę walczymy o obronę zasad, które w naszym rozumieniu zostały pogwałcone. Nie chcemy, żeby ktokolwiek został potraktowany tak jak my. Właśnie dlatego składamy protest i domagamy się zmiany wyniku na “no contest”.

Na odpowiedź organizacji Fight Exclusive Night nie musieliśmy długo czekać!

Niestety to koniec już zamieszania .Regulaminowy czas na złożenie protestu zgodnie z procedurami minął . Nagonka medialna i szantaże oraz wywieranie presji na organizacje nic nie dadzą . Wszystko odbyło się zgodnie z procedurami. Amen

Już na papierze zapowiadało się, że będzie to świetny pojedynek. W końcówce pierwszej odsłony zaczęły się zdecydowanie większe akcje, a w drugiej zawodniczki kompletnie się otworzyły. Zwroty akcji, próby poddań, ciosy, dominujące pozycje. Badurek miała świetną sytuację.

Ex zawodniczka UFC w dosiadzie trafiała ciosami, a następnie przeszła do balachy. Bekus pokazała charakter i ponownie siłę fizyczną. Partnerka Marcina Wrzoska jeszcze w drugiej rundzie pracowała nad duszeniem.

W trzeciej rundzie obie zawodniczki wiedziały, że te 5-minut może przesądzić. Badurek dopięła swego i z klinczu zdobyła ważne obalenie. Przez większość odsłony mieliśmy zdecydowaną przewagę. Bekus w końcówce odwróciła losy, ale zabrakło już czasu, aby zrobić coś więcej.

Zobacz także:

To już prawie pewne! Będzie efektowny debiut Gamrota?

Pewne jest jedno – Mateusz Gamrot w tym roku zadebiutuje w UFC. Wiemy kto wejdzie w zastępstwo. To nie będzie łatwa walka

Różalski legendą nie tylko w Polsce! Zaskoczeni?

Marcin Różalski już niebawem wraca do rywalizacji. Wojownik z Płocka nie jest legendą tylko w Polsce