MMA PLArtur SzpilkaSzpilka zawalczy o pas mistrza świata? Ma jednak do zbicia dużo kilogramów!

Szpilka zawalczy o pas mistrza świata? Ma jednak do zbicia dużo kilogramów!

Czy Artur Szpilka zawalczy o pas mistrza świata? Pojawił się pomysł, by “Szpila” wszedł do ringu na walkę o tytuł mistrzowski WBC w wadze cruiser. Pytanie tylko – czy polski pięściarz jest w stanie zrobić wagę do tego limitu?

Pomysł najbliższej możliwej walki o pas mistrzowski dla Artura Szpilki podrzucił na Twitterze dziennikarz Przemysław Garczarczyk. Sugeruje on starcie z mistrzem WBC w wadze cruiser – Alexeiem Papinem:

“Artur Szpilka może mieć najkrótszą drogę do pasa WBC w cruiser: managerowie Aleksieja Papina (12-1, 11 KO), obowiązkowego pretendenta do pasa WBC, zainteresowani walką Artura z Rosjaninem, już na poczatku lutego 2021 roku.”

Co na to sam Szpilka?

Szpilka zawalczy o pas mistrza świata? Ma jednak do zbicia dużo kilogramów!

Artur Szpilka swoją ostatnią walkę stoczył w marcu tego roku, kiedy to w kontrowersyjnych okolicznościach pokonał na punkty Sergieia Radczenkę. Według wielu obserwatorów, Polak tamtą walkę powinien jednak przegrać.

Teraz natomiast mógłby otrzymać nagrodę za tamto “zwycięstwo”. Pytanie tylko, czy jest w stanie w dwa miesiące zbić wagę do limitu wagi cruiser?

Sam Szpilka wskazał, że to jest największy kłopot, bowiem musiałby zbić… 20 kilogramów!

“W tej nowej wadze jak najbardziej za ja wazę 110 kg i musze zrobić wagę do nowej kategorii a do CV to napewno nie robie.” – napisał w odpowiedzi do Przemysława Garczarczyka, Szpilka.

Zobacz także:

Szeremeta przed walką z GGG: Tym zwycięstwem chcę zapewnić moim dzieciom lepsze życie

Kamil Szeremeta przed walką z GGG rozmawiał z Super Expressem, któremu przedstawił oczekiwania przed konfrontacją z Giennadijem Gołowkinem.

Mistrzowie boksu na gali MMA u Najmana! Nowa data wydarzenia!

Jak zapowiadał – tak będzie! Mistrzowie boksu wystąpią na gali MMA u Marcina Najmana. Dla każdego z trójki pięściarzy ogłoszonych przez “El Testosterona” na galę MMA-VIP będzie to debiut w formule mieszanych sztuk walki.

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [18-20.12.2020]

Bieżący rok zbliża się już do końca. W najbliższy weekend odbędą się m.in. ostatnie tegoroczne gale KSW i UFC.