MMA PLArchiwumBoksSzpilka zainteresowany rewanżem z Adamkiem? “Myślę, że ciekawa walka”

Szpilka zainteresowany rewanżem z Adamkiem? “Myślę, że ciekawa walka”

Niedługo Tomasz Adamek ma stoczyć pożegnalny bój w ringu. Czy “Góral” stanie przed okazją rewanżu na Arturze Szpilce? “Szpila” sam bowiem zasugerował drugą konfrontację ze wspomnianym pięściarzem.

Szpilka zainteresowany rewanżem z Adamkiem
Foto: sport.onet.pl

Pierwsza walka pomiędzy Szpilką i Adamkiem miała miejsce w 2014 roku. Wtedy to obaj bokserzy znajdowali się na innym etapie swojej kariery. Szczególnie dla zawodnika z Wieliczki pokonanie bardziej doświadczonego rywala miało być przepustką do wielkich bojów.

Tak też w istocie się stało. “Szpila” zachował w ringu przytomność umysłu, pokonując na punkty byłego mistrza świata wagi półciężkiej i cruiser. Po tej rywalizacji ówczesny 25-latek przeniósł się do USA, gdzie z czasem otrzymał nawet szansę na zdobycie mistrzostwa świata federacji WBC. Finalnie Polaka zastopował jednak Deontay Wilder.

Dziś Szpilka próbuje odbudować się w dywizji junior ciężkiej, natomiast Adamek w zasadzie jest na sportowej emeryturze. Choć “Góral” nie prowadzi już czynnej kariery, to chce on raz jeszcze pożegnać się z kibicami. Okazuje się, że chęć rewanżu wykazuje właśnie wieliczanin.

Szpilka sam zasugerował ten fakt na Twitterze, odpowiadając Mateuszowi Borkowi.

31-latek zasugerował także, iż dla tego pojedynku jest gotowy na chwilę wrócić do kategorii ciężkiej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis