MMA PLArtur SzpilkaSzpilka wygrał drugą walkę z Radchenko! Był lepszy w… szachach!

Szpilka wygrał drugą walkę z Radchenko! Był lepszy w… szachach!

Do przerwy 1:0 dla pięściarza z Wieliczki, mogliby powiedzieć komentatorzy piłkarscy. Artur Szpilka pokazał, że szachy nie są mu obce i pokonał na czas Siergieja Radczenkę.

Szpilka Radczenko

Pomysł organizacji meczu szachowego bardzo spodobał się sympatykom KSW, którzy licznie zgromadzeni oglądali potyczkę umysłową pomiędzy jutrzejszymi rywalami. Zarówno Szpilka jak i Radczenko pokazali, że królewska gra nie jest im obca. Poza kilkoma wyjątkami obaj zawodnicy wystrzegali się poważniejszych błędów, co docenił sędzia tego spotkania, chwaląc umiejętności obu panów. Generalnie partia była wyrównana, inicjatywa kilkukrotnie przechodziła ze strony na stronę, jednak ostatecznie to Szpila okazał się lepszym szachistą, wygrywając na czas na dystansie 10 minut.

Czy dzisiejsza potyczka może mieć wpływ na przebieg jutrzejszej walki? Tego nie wiemy, jednak Szpila wydawał się bardzo zadowolony z odniesionej wiktorii, co być może wpłynie pozytywnie na jego pewność siebie.

Rewanż Szpilka vs Radczenko

Obaj zawodnicy spotkają się jutro w 6 walce KSW 71. Zarówno dla Szpili jak i dla Radczenki będzie to debiut w okrągłej klatce KSW, a dla Polaka także pierwsza walka w formule wszechstylowej walki wręcz. Typowanie tego starcia jest trudne ponieważ niewiele wiemy o umiejętnościach zapaśniczych czy grappligowych obu panów. Po stronie Szpili będzie około 10 kilogramowa przewaga wagi, na plus dla Radczenki, większe doświadczenie w walkach MMA. Bez wątpienia czeka nas bardzo ciekawe starcie, podczas którego lepiej nie mrugać.

W pozostałych starciach zmierzą się miedzy innymi, Marian Ziółkowski z Sebastianem Rajewskim w walce o pas kategorii lekkiej, Borys Mańkowski z Danielem Torresem czy powracający do KSW Marcin Różalski z legendą światowego K1, Errolem Zimmermanem. Czeka nas wieczór pełen wielkich emocji!

Zobacz także:

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [17-20.06.2022] Na którą galę najbardziej czekacie?

Przed nami kolejny weekend pełen emocji w MMA. Szczególnie dużo będzie dziać się… w Polsce!

Wielki Bu gotowy na starcie z Denisem Załęcki: Rzekomo odmówiłem mu walki! Co wy na to?

Patryk Masiak w rozmowie z portalem fightsport.pl wyjawił, że jest gotowy i chętny na walkę z Denisem Załęckim. ”Wielki Bu” zapewnia, że może być to starcie na gołe pięści.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis