MMA PLArtur SzpilkaSzpilka: Nie obrażając Różańskiego to cięższym rywalem będzie Wasilewski

Szpilka: Nie obrażając Różańskiego to cięższym rywalem będzie Wasilewski

Foto: YouTube Tomasz Sarara

W najbliższych miesiącach Artur Szpilka stoczy swój ostatni pojedynek jako zawodnik grupy Konckout Promotions. Wiele mówi się o możliwym starciu pięściarza z Łukaszem Różańskim.

Czołowy polski ciężki był ostatnio gościem w programie Tomasza Sarary. Artur Szpilka opowiedział w nim między innymi właśnie o możliwym starciu z Rzeszowianinem.

Nie jest to żadną tajemnicą, że wszystko jest robione, aby doszło do walki z Łukaszem. (…) Uważam, że taka walka odbiłaby się w Polsce dużym echem. Dwa inne style, dwa inne charaktery, ale zawodnicy, który mogą wnieść do ringu emocje. Łukasz ma agresywny styl walki, ja jestem kontrbokserem, ale to jest piękne w boksie.

Koniec współpracy Szpilki z Andrzejem Wasilewskim

Najbliższa walka Artura Szpilki będzie ostatnią pod skrzydłami grupy Knockout Promotions. Stosunki pomiędzy bokserem a Andrzejem Wasilewskim bywały bardzo burzliwe. Pięściarz nie wyklucza jednak, że w przyszłości ponownie nawiąże współpracę z byłym managerem.

Jak wygląda aktualna sytuacja kontraktowa Artura Szpilki ?

Mam ostatnią walkę dla Andrzeja Wasilewskiego, dla Knockout Promotions. Do sześciu miesięcy od zakończenia rehabilitacji mają czas zorganizować mi walkę. Bodajże miesiąc temu wysłałem im potwierdzenie, że jestem gotowy.

Nie obrażając Łukasza, będę walczył z dużo trudniejszym przeciwnikiem

Artur Szpilka przyznał, że to nie Łukasz Różański będzie dla niego najgroźniejszy w dniu walki. Pięściarz nie ma wątpliwości, że znacznie ciężej będzie mu pokonać Andrzeja Wasilewskiego. Zdaniem szpili, promotor zrobi wszystko, aby walka potoczyła się po myśli Łukasza Różańskiego.

Andrzej Wasilewski podpisał umowę z Łukaszem Różańskim, ja już mam ostatnią walkę. Tak naprawdę będę walczył przeciwko dwóm zawodnikom. Dużo gorszym, bez obrazy dla Łukasza, bo bardzo go szanuję, ale nie obrażając Łukasza, będę walczył z dużo trudniejszym przeciwnikiem, którym jest Andrzej Wasilewski. Po prostu będę musiał na wszystko uważać. Nie musze mówić, chyba każdy kto się interesuje to wie, że Andrzej Wasilewski zrobi wszystko żebym tej walki nie wygrał.

Zobacz także:

Błachowicz komentuje zwycięstwo Teixeiry! To będzie następny pretendent?

Glover Teixeira ponownie zaskoczył. Nasz mistrz Jan Błachowicz skomentował występ Brazylijczyka w mediach społecznościowych

Naruszczka typuje walkę Don Kasjo-Najman! Zaskoczeni?

Marcin Naruszczka doświadczony zawodnik MMA został zapytany o walkę Don Kasjo z Najmanem. Naruszczka jest pewny co do tego, kto wygra