MMA PLNajnowszeUFCSzok. Arman Tsarukyan ukarany kilkumiesięcznym zawieszeniem!

Szok. Arman Tsarukyan ukarany kilkumiesięcznym zawieszeniem!

Główny pretendent do pasa kategorii lekkiej – czyli Arman Tsarukyan – nie będzie mógł pojawić się w klatce co najmniej przez sześć miesięcy!

Arman Tsarukyan ukarany
Foto: Getty Images/ Jeff Bottari/ Zuffa LLC

Klamka zapadła. Stanowa Komisja Sportowa w Nevadzie postanowiła ukarać Armana Tsarukyana za sytuację z UFC 300 – mianowicie za atak na jednego z kibiców.

Podczas wyjścia do walki z Charlesem Oliveirą Ormianin uderzył fana, który miał pokazać mu środkowy palec.

Tsarukyan próbował później tłumaczyć swoje zachowanie, przekonując, że działał pod wpływem silnych emocji. Ostatecznie sprawa – przynajmniej na linii Arman-kibic – zakończyła się polubownie. Poszkodowany w ramach zadośćuczynienia zażądał jedynie biletów na galę UFC 303.

Na nieszczęście „„Ahalkalaketsa” Stanowa Komisja Sportowa w Nevadzie nie była dla niego tak pobłażliwa. We wtorek poznaliśmy finalną decyzję komisarzy ws. czołowego zawodnika dywizji lekkiej.

Arman Tsarukyan ukarany!

Komisja postanowiła ukarać Armana dziewięciomiesięcznym zawieszeniem oraz grzywną w wysokości 25 tysięcy dolarów. Kara może zostać jednak zmniejszona, pod warunkiem że Ormianin weźmie udział w kampanii przeciwko przemocy.

ZOBACZ TAKŻE: Pudzian dotarł na mecz Polski na EURO 2024! Zdążył tylko na mecz “o honor”

Jak doniósł dziennikarz Brett Okamoto – Tsarukyan ma zamiar współpracować. Dzięki temu 25-latek będzie mógł wrócić do akcji już w październiku.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis