MMA PLUFCSzef UFC wychwala byłego zawodnika KSW: To była niesamowita walka!

Szef UFC wychwala byłego zawodnika KSW: To była niesamowita walka!

W sobotę odbyła się gala UFC 285. W jednej z walk Dricus du Plessis zmierzył się z Derekiem Brunosem. Pojedynek ten zakończył się przez TKO w drugiej rundzie wygraną byłego zawodnika KSW.

“Stillknocks” to były mistrz organizacji EFC Worldwide w wadze półśredniej oraz średniej, a także były mistrz KSW w wadze półśredniej. Obecnie jest zawodnikiem UFC. W organizacji KSW stoczył 3 pojedynki. Zadebiutował tam w 2018 roku podczas KSW 43 walką z Roberto Soldiciem, którą wygrał. Stawką tego pojedynku był pas mistrza organizacji KSW w kategorii półśredniej.

Tytułu bronił w październiku 2018 roku podczas KSW 45. Po raz drugi zmierzył się z Soldiciem. Tym razem musiał uznać jego wyższość. Ostatnia walka w KSW miała w 2019 roku podczas jubileuszowej 50 edycji. W pojedynku w kategorii średniej pokonał Niemca – Jolitona Luterbacha.

Dla organizacji Ultimate Fighting Championship stoczył 5 pojedynków i żadnego nie przegrał. W debiucie w 2020 roku podczas UFC Fight Night pokonał przez TKO w 1 rundzie Markusa Pereza. Kolejne wygrane w jednej z największych organizacji świata miały miejsce z Trevinem Gilesem, Bradem Tavares, Darrenem Tillem oraz Derekiem Brunsonem. Ostatnią walkę w UFC stoczył 4 marca podczas UFC 285 pokonując Dereka Brunsona.

Szef UFC na temat Dricusa!

Podczas spotkania z mediami szef UFC – Dana White został zapytany o to czy du Plessis zasłużył na pojedynek eliminacyjny do walki o mistrzowski tytuł. Powiedział tam, że jego ostatnia wygrana przybliżyła go do tej szansy.

Tak, on właśnie zastopował jednego z topowych zawodników, więc zobaczymy co będziemy mieli dalej dla niego. To była niesamowita walka i zdecydowanie duże zwycięstwa dla niego, szczególnie po takiej wojnie z takim zawodnikiem jak Derek.

Zobacz także:

Denis Załecki nie współpracuje już z trenerem Oknińskim: Podbiło do mnie paru takich sztywnych ludzi… Widzieliście?

Jeden z najpopularniejszych freak fighterów w Polsce – Denis Załęcki nie współpracuje już z trenerem Mirosławem Oknińskim. Decyzję o przerwaniu treningów w klubie najbardziej medialnego trenera w polskim MMA “Bad Boy” wytłumaczył we wczorajszym programie Rundki promującym nadchodzącą galę High League 6.

Machida będzie rywalem Mameda na PGE Narodowym? ”Zdecydowanie mógłby zrobić…”

Na kanale Artura Przybysza pojawiła się rozmowa z Martinem Lewandowskim. Artur postanowił wymienić trzech zawodników – Hectora Lombarda, Lyoto Machidę oraz Andersona Silvę i zapytać jednego z właścicieli KSW kto z tej listy były jego wymarzonym przeciwnikiem Khalidova.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis