MMA PLFAME MMASzef FAME MMA Krzysztof Rozpara: Temat pana Oknińskiego to zamknięty rozdział!

Szef FAME MMA Krzysztof Rozpara: Temat pana Oknińskiego to zamknięty rozdział!

Nie milkną echa sporu szefa Fame MMA, Krzysztofa Rozpary z trenerem Mirosławem Oknińskim.

Przypominamy, że chodzi o konflikt, który wybuchł podczas ostatniej gali. Prezes federacji miał wiele zastrzeżeń co do zachowania trenera Oknińskiego. Chodziło min. o jego zbyt nerwową reakcję po kontrowersyjnej porażce Amadeusza Ferrariego, w którego narożniku stał właśnie Mirosław Okniński.

Krzysztof Rozpara o zachowaniu Mirosława Oknińskiego na gali.

W wywiadzie dla Fightsport.pl Rozpara wyraził swoje zdanie na temat zachowania Mirosława Oknińskiego. Stwierdził, że trener nie prezentuje poczucia humoru, które trafia do młodych ludzi, którzy są grupą docelową federacji. 

„Pomysły, które przedstawił Mirosław były dla mnie nie do zaakceptowania. (…) Nasza grupa docelowa, ten nasz target, nie kupuje tego poczucia humoru, prezentowanego przez trenera Mirosława.”

Krzysztof Rozpara przyznał jednak, że mimo pretensji jakie ma do Mirosława Oknińskiego, nie chce bawić się z nim w konflikt medialny. Nawiązał też do niedawnego sporu trenera z Martinem Lewandowskim.

“Swego czasu, nie ukrywam z lekkim uśmiechem, ale na pewno z zainteresowaniem, śledziłem utarczki między trenerem Mirosławem Oknińskim, a panem Martinem Lewandowskim z KSW. Dzisiaj muszę powiedzieć, że oddaję honor panu Martinowi, chylę czoła przed spokojem i opanowaniem. (…) Ja na pewno nie będę wdawać się w takie długoterminowe utarczki. Uważam, że to co powiedziałem zamyka tę książkę, to jest dla mnie ostatni rozdział.”

Krzysztof Rozpara o możliwości współpracy z trenerem Oknińskim.

Zapytany o możliwosć porozumienia z Mirosławem Oknińskim, Szef Fame MMA przyznał, że cały czas ma duży szacunek do wiedzy i osiągnięć trenera.

“Mam świadomość jego zasług dla sportu w Polsce, w szczególności MMA. Znam historię, wiem które organizacje tworzył, do których rozwoju się przyczynił. Także na pewno, mimo tych przykrych dla mnie słów, które usłyszałem od trenera Oknińskiego, nadal darzę go bardzo dużym szacunkiem.”

Mimo sporych wątpliwości i świadomości ryzyka  takiego przedsięwzięcia, Rozpara nie zamyka się na ewentualną współpracę Fame MMA z trenerem Oknińskim. 

“Czy współpraca z Mirosławem jest możliwa? W dużym stopniu zależy to od trenera Oknińskiego. To, co tutaj się pokazało, niestety świadczy o tym, że trener Okniński to jest tykająca bomba i tworzy realne zagrożenie dla wizerunku i funkcjonowania organizacji. Nie zamykam drzwi, ale widzę pewien problem.”

Rozpara przyznał też, widzi szansę na współpracę z trenerem Oknińskim jako trenerem gwiazd, przygotowujących się do walk w Fame MMA. Jest to istotna wiadomość biorąc pod uwagę, że na ostatniej gali wystąpiło dwóch zawodników Akademii Sportów Walki Wilanów. W perspektywie jest też występ Ewy Tygrysicy Piątkowskiej, która od niedawna trenuje pod skrzydłami trenera Oknińskiego.

Co sądzicie o konflikcie Mirosława Oknińskiego z Fame MMA? Jak oceniacie pomysł współpracy trenera z organizacją ? 

Zobacz także:

Marcin Najman o walce Don Kasjo – Norman Parke.

Zawodnik Fame MMA jednoznacznie ocenił szanse Kasjusza, w takim pojedynku. Najman o walce Don Kasjo vs. Parke

Mirosław Okniński ostro o szefie FAME MMA.

“Rozporek, Pana dni w MMA są policzone.” Mirosław Okniński o Krzysztofie Rozparze!