Szef Bellatora o anulowaniu gali UFC 233 w Anaheim: Zabrakło im kul

Głównodowodzący organizacją Bellator MMA – Scott Coker wypowiedział się na temat anulowania przez UFC styczniowej numerowanej gali w Anaheim, która miała bezpośrednio rywalizować z galą Bellator: Fedor vs. Bader.

W zeszłym tygodniu największa organizacja MMA na świecie odwołała galę UFC 233, która miała się odbyć 26 stycznia w Anaheim, czyli w dniu, w którym Bellator zorganizuje w Inglewood galę z numerem 214 i finałem Grand Prix wagi ciężkiej w postaci walki Fedor Emelianenko vs. Ryan Bader. Prezes Bellatora,

Scott Coker nie ma wątpliwości, że przy bezpośrednim starciu między UFC a Bellatorem, ci pierwsi nie mieli szans rywalizować akurat z tą kartą walk:

„Kto tam miałby walczyć na tej gali? Jeśli masz zamiar zestawić kogokolwiek przeciwko konkurencyjnemu zestawieniu w postaci karty walk gali Fedor vs. Bader, która dodatkowo będzie transmitowana za darmo na Paramount i DAZN, a nie w PPV, jak masz zamiar zrobić, to lepiej idź pograć sobie w grę.

Uważam, że zabrakło im kul, więc oto jesteśmy.”

Na galę UFC 233 zaplanowano m.in. walki: Henry Cejudo vs. TJ Dillashaw (o pas wagi muszej) czy Robbie Lawler vs. Ben Askren. Jednakże ze względu na anulowanie gali w Anahreim, oba te pojedynki zostały przełożone na inne terminy.