MMA PLArtur SzpilkaSzczere wyznanie Artura Szpilki: Jakby mózg odmawiał mi posłuszeństwa…

Szczere wyznanie Artura Szpilki: Jakby mózg odmawiał mi posłuszeństwa…

Foto: Facebook/ Artur Szpilka

Szczere wyznanie Artura Szpilki w wywiadzie z Przeglądem Sportowym! Popularny polski pięściarz rozmawiał z Hubertem Kęską, któremu opowiedział o swoich odczuciach po ostatniej walce z Łukaszem Różańskim oraz nakreślił wątpliwości, jakie pojawiają się w kontekście jego dalszych startów.

Przypominamy, że “Szpila” mimo szybkiego nokdaunu, jaki zaserwował Różańskiemu, ostatecznie przegrał tamtą walkę przez TKO w pierwszej rundzie, kiedy to aż trzykrotnie sam padł na deski.

Szczere wyznanie Artura Szpilki: Jakby mózg odmawiał mi posłuszeństwa…

Teraz w rozmowie z Hubertem Kęską, Szpila wraca do tamtych wydarzeń:

“Pierwszy raz w życiu zupełnie nie słyszałem trenera. Czy w hali było tak głośno? Możliwe. Pierwszy nokdaun, drugi. Nie wiedziałem o co chodzi. Myślę: poczekam. Zaraz będzie koniec rundy to jakoś dojdę do siebie. Ale później poczułem nogę. Było już za późno. Buch, buch, buch – trzeci raz leżę. I było po walce. Ludzie z mojego narożnika pomogli mi wstać.”

“Szpila” przyznał także, że czuje, że z jego organizmem dzieje się w tej chwili coś dziwnego:

“Rozmawiałem na ten temat z doktorem, który zajmuje się ludźmi po wypadkach motorowych. Ci ludzie nigdy nie wracają do pełnej sprawności. Ale doktor nie miał na myśli sprawności fizycznej, tylko mentalną. Już nie jeżdżą tak szybko, już inaczej to wszystko wygląda. Doktor ogląda boks, jest kibicem. I zasugerował, że to samo mogło spotkać mnie. Jakby mózg odmawiał mi posłuszeństwa. Na zasadzie: wiem, czego nie powinienem robić, czego powinienem unikać, a i tak to do mnie wraca. Trafiasz chłopa i nagle stajesz. To mi się nie dzieje na ulicy, w sparingach. Tylko w ringu. Kiedy dochodzą emocje, dochodzi stres…”

Cała rozmowa do sprawdzenia -> TUTAJ.

Zobacz także:

Typowanie redakcyjne #240: UFC 264: Poirier vs. McGregor 3

Zapraszamy na dwieście czterdziestą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali UFC 264, która odbędzie się w Las Vegas – na T-Mobile Arena

“Pierwszy raz go widząc powiedziałem: Ale to jest bestia!” – Mateusz Gamrot o treningach w ATT

Mateusz Gamrot był gościem ostatniego odcinka programu Oktagon Live na Kanale Sportowym, gdzie rozmawiał m.in. o treningach w ATT, gdzie przygotowuje się do nadchodzącej walki ze Jeremym Stephensem.

Don Kasjo wskazał swojego faworyta w walce McGregor-Poirier III: Tak mi się wydaje… [WIDEO]

To już w sobotę! Dojdzie do wyczekiwanej trylogii pomiędzy Conorem McGregorem (22-5), a Dustinem Poirierem (27-6). Będzie to walka wieczoru numerowanej gali UFC 264.