MMA PLGamrotSzczegółowe statystyki z walki Gamrota w UFC. “Gamer” powinien to wygrać?

Szczegółowe statystyki z walki Gamrota w UFC. “Gamer” powinien to wygrać?

Mamy szczegółowe statystyki z walki Mateusza Gamrota w oktagonie UFC. Polak minionej nocy zadebiutował w najsilniejszej lidze mieszanych sztuk walki na świecie, ale był to debiut nieudany.

“Gamer” niestety przegrał starcie z innym debiutantem – Guramem Kutateladze niejednogłośną decyzją sędziów. Punktowi wskazali zwycięstwo Gruzina w stosunku 29:28, 29:28 i 28:29. Pojedynek ten był niezwykle wyrównany.

Karty punktowe z walki Gamrot vs Kutateladze:

Zdjęcie

Szczegółowe statystyki z walki Gamrota w UFC. “Gamer” powinien to wygrać?

A co o tym pojedynku mówią suche statystyki? Poniżej podajemy szczegółowe dane każdej z trzech rund pojedynku z udziałem byłego podwójnego mistrza KSW.

Według nich w pierwszej rundzie, która rzekomo była najbardziej dyskusyjna, przewagę miał “Gamer”. Mało tego, nawet w drugiej rundzie, którą według większości wygrał Kutateladze, to Polak był aktywniejszą postacią w oktagonie:

Zdjęcie

Tyle, że statystyki nie do końca oddają przebieg pojedynku. Poniżej prezentujemy punktację walki, której podjęli się dziennikarze różnych serwisów związanych z MMA. Według większości z nich lepszy w tej walce był Kutateladze:

Zobacz także:

“Gamrot wygrał tę walkę” – Jan Błachowicz, Norman Parke i Jorge Masvidal po walce Polaka w UFC

“Mateusz Gamrot wygrał tę walkę” – takie opinie przeważają w dużej mierze w środowisku mieszanych sztuk walki po debiucie byłego podwójnego mistrza KSW w największej lidze mieszanych sztuk walki na świecie.

Rywal Mateusza Gamrota w UFC: Nie wygrałem tego bracie, nie wiem co widzieli sędziowie!

Rywal Mateusza Gamrota w UFC – Guram Kutateladze w wywiadzie po walce z Polakiem stwierdził, że nie wygrał tej walki, a sędziowie najprawdopodobniej pomylili się w jej ocenie.

UFC on ESPN+ 38: Mateusz Gamrot przegrywa po raz pierwszy w karierze. Niejednogłośna decyzja!

Mateusz Gamrot (17-1, 1 N/C) przegrał z Guramem Kutateladze (12-2) przez niejednogłośną decyzję w pojedynku zamykającym kartę wstępną gali UFC on ESPN+ 38 na Fight Island.