MMA PLarmia fight nightSylwester Miller vs. Bogdan Barbu o mistrzowską szablę na Armia Fight Night 11

Sylwester Miller vs. Bogdan Barbu o mistrzowską szablę na Armia Fight Night 11

Foto: Armia Fight Night

Na gali AFN  z numerem 11 – BITWA O NIEPODLEGŁOŚĆ dojdzie do konfrontacji Sylwestra Millera i Bogdana Barbu.

Miller pokazał wielkie serce do walki na jubileuszowej edycji gali w lipcu tego roku, po ciężkim boju pokonując decyzją sędziów Rafaela Hudsona –  dopisał do swojego rekordu dziesiąte zawodowe zwycięstwo, tym samym wywalczył sobie szansę walki o mistrzowskie trofeum organizacji Armia Fight Night w kategorii koguciej. Przypomnijmy, że na gali AFN  z numerem 5 w Łomży w kwietniu 2019 roku Sylwester miał pierwsze podejście do Mistrzowskiej Szabli. Dzielił wówczas klatkę z Patrykiem Surdynem, walka trwała 26 sekund i zakończyła się przerwaniem przez sędziego na korzyść Surdyna.

Tym razem rywalem Millera będzie zawodnik z Rumunii legitymujący się rekordem siedemnastu zwycięstw i dwunastu przegranych. Swoją ostatnią walkę stoczył na gali RXF 40 – decyzją sędziów pokonał Cypriana Marisa. Barbu jest znany polskim kibicom z występów dla federacji KSW, jednak starcia z Polakami nie do końca kończyły się po jego myśli – musiał uznać wyższość aktualnego mistrza KSW  Sebastiana Przybysza na gali z numerem 48 oraz Pawła Polityło na gali z numerem 54. Wygrywał natomiast z takimi zawodnikami jak Mirko Jovanović, Mihailo Pajic, czy Mikhail Sirbu.

Miller wraca po Szablę głodny zwycięstwa, Barbu również zawita do Polski z nadzieją, że  rozsiądzie się na królewskim tronie w dywizji koguciej AFN.

Zapowiada nam się zatem piękne sportowe widowisko! O tym, kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia dowiemy się już 5 listopada!

[informacja prasowa]