MMA PLNajnowszeRIZIN FFSuper RIZIN.2, czyli Bellator kolejny raz w Japonii

Super RIZIN.2, czyli Bellator kolejny raz w Japonii

Na wielkiej konferencji prasowej w sobotnie popołudnie w Tokio ogłoszono drugą galę spod znaku Super RIZIN. Tym razem odbędzie się ona z dużym wsparciem Bellatora, podobnie jak w sylwestra. Podczas wydarzenia 30 lipca w Saitamie zobaczymy takich zawodników jak Kyoji Horiguchi, Kai Asakura, AC McKee, Juan Archuleta, czy Mikuru Asakura.

Wydarzenie będzie podzielone na dwie części z wykorzystaniem zarówno klatki jak i ringu. Zostanie wprowadzone rozwiązanie z gal Bellator Kickboxing, czyli tzw, “flying cage” – to samo pole walki, ale ring zmieni siatkę w momencie, kiedy zacznie się część RIZIN.

Będzie to trzeci wspólny event RIZIN i Bellatora. Zaczęło się od pierwszej wizyty amerykańskiej organizacji w 2019 roku, kiedy to ponad połowę karty to były pojedynki zestawiane przez Japończyków, na japońskich zasadach. Na karcie głównej gali Bellator 237 zresztą też wystąpiło paru reprezentantów RIZIN. Następnie sylwester 2022 i słynna konfrontacja na RIZIN.40, zakończona wygraną Bellatora.

Galę rozpocznie część Bellatora z okrągłą klatką i zunifikowanymi zasadami. Odbędzie się na niej ćwierćfinał GP w wadze lekkiej między Patrickym Pitbullem (24-11) a AJ McKee (20-1). Brazylijczyk stracił pas LW w listopadzie 2022 z Usmanem Nurmagomiedowem, a Amerykanin w sylwestra w ostatniej walce pokonał po bardzo wyrównanym pojedynku mistrza RIZIN Roberto Souzę.

O pas w wadze muszej, która oficjalnie pojawia się w Bellatorze powalczą Kyoji Horiguchi (31-5) i Makoto “Shinryu” Takahashi (16-1-1). Horiguchi zapowiadał powrót do kategorii 125, ale w Bellatorze jej po prostu nie było. Wobec tego Scott Coker postanowił wprowadzić ten limit. Debiutem nowej wagi miało być starcie Horiguchiego z Rayem Borgiem na kwietniowym Bellatorze 295, ale Amerykanin nie wypełnił limitu wagowego, wręcz bardzo mocno go przekroczył. Takahashi z kolei po swoim ostatnim pojedynku, na RIZIN.41 z Daichim Kitakatą wyzywał zawodnika ATT i okazję do walki dostał.

Do akcji wróci też Kana Watanabe (11-2-1), która w Japonii ostatni raz biła się na pierwszej gali Bellatora w Japonii w 2019, kiedy pokonała Ilarę Joanne.

W części RIZIN dostaniemy zapowiadane na ostatniej gali starcie o pas wagi koguciej między Kaiem Asakurą (20-4) a Juanem Archuletą (28-4). Obaj na RIZIN.42 na początku maja wygrali swoje walki. Japończyk z Yukim Motoyą, a “Spaniard” z Naokim Inoue.

Zobaczymy także zestawienie w wadze piórkowej Vugara Karamova (18-4) i Mikuru Asakury (17-3, 1NC). Będzie to prawdopodobnie walka eliminacyjna do pasa kategorii do 66 kg. Wygrany powinien zmierzyć się z mistrzem. O ten pas jeszcze w czerwcu rywalizować będą Kleber Koike i Chihiro Suzuki.

Do RIZIN wróci finalista GP z 2019 Tofiq Musaev (20-5). Azer w ostatniej walce w ćwierćfinale GP LW Bellatora przegrał z Aleksandrem Szablijem.

ROZPISKA GALI SUPER RIZIN.2

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis