Steven Seagal o bójce po UFC 229: „Na miejscu Khabiba zrobiłbym to samo”

Foto: Steaven Seagal
Foto: Steaven Seagal

Na UFC 229 Khabib Nurmagomedov pokonał Conora McGregora.  Po walce wyskoczył z oktagonu i zaatakował trenera od parteru McGregora, Dillona Danisa. Steven Seagal uważa, że Rosjanin postąpił właściwie.

W rozmowie z Submission Radio podczas tournée po Australii, aktor i fan MMA, Steven Seagal, opowiedział o chaotycznej bójce z udziałem Khabiba Nurmagomedova i Dillona Danisa.

Mówi, że był pod wielkim wrażeniem występu mistrza przeciwko McGregorowi i dodał, że absolutnie rozumie, dlaczego Nurmagomedov zaatakował Danisa po walce. W rzeczywistości twierdzi, że zrobiłby to samo.

„Myślę, że Khabib zdeklasował Conora pod każdym względem. Nawet w stójce, przebił Conora, tak jak w parterze.Jest po prostu lepszym wojownikiem i pomyślałem, że tak naprawdę zdominował Conora pod każdym względem. Wygrał walkę uczciwie.  Czy potępiam go za to, co zrobił po walce? Nie. Nawet jako dyplomata powiem „nie”. Jeśli źle obrażasz czyjąś rodzinę, żonę, dzieci, matkę, ojca, kraj, religię, wszystkie zakłady są wyłączone, a ja zrobiłbym to samo.”

Jak na razie nie wiadomo kiedy zawalczy Khabib. Komisja Sportowa stanu Nevada nałożyła na niego ogromną sankcję – 500 000 $ oraz dziewięć miesięcy zawieszenia. Na obronę pasa UFC w kategorii lekkiej będziemy musieli trochę poczekać.

Khabib „The Eagle” Nurmagomedov (27-0) jest mistrzem UFC w wadze lekkiej. Rosjanin nigdy nie przegrał w zawodowym MMA. Obecnie zajmuje trzecie miejsce w rankingu P4P, za Danielem Cormierem i Jonem Jonesem.