MMA PLsteadfast“Steadfast” – 1. Charytatywna Gala Kickboxingu w hołdzie polskim bohaterom już 30 lipca!

“Steadfast” – 1. Charytatywna Gala Kickboxingu w hołdzie polskim bohaterom już 30 lipca!

30 lipca tego roku, na dwa dni przed 77 rocznicą Powstania Warszawskiego, w rozrywkowym centrum miasta Hulakula przy ul. Jagiellońskiej 82b, odbędzie się 1. Charytatywna Gala Kickboxingu „Steadfast-Niezłomni”.

Organizatorzy gali – Stowarzyszenie Zachowania Pamięci o Armii Krajowej „SZPAK” i Polski Związek Kickboxingu – chcą oddać hołd Bohaterom, którym zawdzięczamy niepodległość, a dochód z imprezy zostanie przekazany na potrzeby Powstańców Warszawskich. Relacja z gali będzie przeprowadzona w internecie.

Na gali Steadfast wystąpią czołowe postacie polskiego kickboxingu

Podczas wydarzenia odbędzie się 10 walk, w których wystartują czołowi polscy zawodnicy, reprezentanci kraju, Mistrzowie Świata, Europy i Polski. Z widowni całość gali obejrzą Weterani, nie zabraknie też osób znanych, związanych ze sportami walki i dziennikarzy.

Gwiazdą wieczoru będzie Michał Turyński Zawodowy Mistrz Świata WAKO PRO oraz King Of Kings. Startował w najbardziej prestiżowej gali GLORY, na polskich ringach dobrze znany z DSF Kickboxing Challenge oraz FEN zawalczy z Rafałem Korczakiem wicemistrzem Świata w Muay Thai walczącym w kraju w FEN.

O pas zawodowej międzynarodowej Mistrzyni Polski zmierzą się wielkokrotną mistrzyni Polski Natalia Panas z mistrzynią świata Terezą Cvingerovą. Na ring po przerwie wraca 36-krotna mistrzyni Polski, 4-krotna mistrzyni świata, Dorota Godzina zobaczymy ją w walce z Moniką Porażyńską, wielokrotną mistrzynią Polski.

Podczas gali będzie też można obejrzeć: znanego z ringów zawodowych Patryka Małeckiego w pojedynku z Maciejem Karpińskim z Wrocławia. Mistrzyni Polski Paulina Ilnicka stoczy bój z Anitą Kropidłowską, mistrz świata karate Dominik Parol z Emilem Chorążewiczem. Tego dnia zobaczymy także zawodników z warszawskich klubów Maćka Błażewicza, Krzyśka Pyrkę, Szymona Samorajczyka. Mistrz świata w kickboxingu Radek Moravec skrzyżuje rękawice z aktualnym mistrzem Polski Mateuszem Wójtowiczem. Na ringu zaprezentuje się również Krystian Topczewski, zawodowy mistrz Polski K-1, wolontariusz Stowarzyszenia Zachowania Pamięci o Armii Krajowej. Gośćmi specjalnymi będą: legenda sportów walki Agnieszka Rylik oraz walczący w UFC, KSW, DSF, ACA, Daniel Omielańczuk.

Skąd wzięła się idea zorganizowania gali Steadfast?

Połączenie sportów walki i pomocy Kombatantom jest wydarzeniem jednoczącym tylko pozornie dwa odległe światy. Młode pokolenie sportowców, aktywnie angażujące się w codzienną pomoc Powstańcom Warszawskim, chce oddać cześć pokoleniu, które nie wahało się przelać krwi za wolność w momencie próby. 1. Charytatywna Gala jest czasem podziękowania, okazją do spotkania i szerzenia wiedzy o losach i dokonaniach Kombatantów, którzy w czasie wojny byli rówieśnikami dzisiejszych zawodników kickboxingu. Gala ma na celu też realną i wymierną pomoc Bohaterom, którzy wdzięczni są za każde wsparcie.

1. Charytatywna Gala „Steadfast” ma na celu zgromadzenie funduszy na pomoc Kombatantom. Dochód z gali będzie przeznaczony na m.in. remonty mieszkań, obiady, zakup sprzętu AGD, lekarstwa, transport, paczki żywnościowe, codzienne wsparcie.

Prezes, zawodnicy i sędziowie Polskiego Związku Kickboxingu, aktywnie wspierają inicjatywy patriotyczne, dlatego swoim wysiłkiem chcą oddać hołd Powstańcom Warszawskim. Podczas gali walki sportowe będą przeplatane historiami i filmami z wypowiedziami Weteranów. Bilety są dostępne tutaj.

Stowarzyszenie Zachowania Pamięci o Armii Krajowej „SZPAK” – działające od 2012 r. – jest głównym pomysłodawcą i organizatorem gali. To kolejny projekt, który realizowany jest z myślą zaopiekowania się i oddania hołdu Weteranom Armii Krajowej, Żołnierzom Niezłomnym, Osobom Represjonowanym, Sybirakom i harcerzom.

Dziś jest czas, kiedy to my dziękujemy Bohaterom za Ich poświęcenie, świadectwo życia, naukę historii i patriotyzmu. Pamiętamy!”

Zobacz także:

Łukasz Sudolski powalczy o kontrakt z UFC z ukraińskim mistrzem

Jeden z czołowych polskich półciężkich Łukasz Sudolski (8-0) wystąpi w walce wieczoru jednej z serii Dana White’s Contender Series. Rywalem Polaka będzie Igor Poterya (19-2).

UFC on ESPN 27: Sandhagen vs. Dillashaw – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

Czeka nas kolejny weekend z galą w UFC Apex w Las Vegas. Tym razem prawdopodobnie wyłoniony zostanie kolejny pretendent do walki o pas w kategorii koguciej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis