MMA PLKSWStarcie czołowych piórkowych dodane do karty walk gali KSW 86

Starcie czołowych piórkowych dodane do karty walk gali KSW 86

Gala KSW 86 przyniesie ekscytujące starcie, w którym Lom-Ali Eskiev (20-7 1NC, 9 KO, 3 Sub), numer trzy wśród najlepszych zawodników wagi piórkowej, zmierzy się z niepokonanym Dawidem Śmiełowskim (10-0, 8 KO, 2 Sub), numerem cztery tego zestawienia. Do pojedynku dojdzie 16 września we wrocławskiej hali Orbita.

Lom-Ali Eskiev vs. Dawid Śmiełowski
Foto: KSW

Bilety dostępne na eBilet.pl.

Lom-Ali Eskiev ma za sobą cztery walki w okrągłej klatce KSW. W ostatnim starciu stanął do rywalizacji o tymczasowy pas wagi piórkowej, ale musiał w niej uznać wyższość Roberta Ruchały. Walka była jednak tak efektowna, że wybrano ją najlepszym starciem wieczoru gali KSW 80. Wchodząc do KSW Lom-Ali szybko poddał Gilbera Ordoneza, a w drugim starciu wygrał z byłym pretendentem do tytułu kategorii koguciej, Damianem Stasiakiem. Później zmierzył się z Danielem Rutkowskim i przegrał z nim na punkty niejednogłośną decyzją sędziów. Reprezentant klubu UFD Gym wygrywał w karierze już dwadzieścia razy, a dwanaście zwycięstw odniósł przed czasem.

Dawid Śmiełowski pozostaje niepokonany w zawodowej karierze i wszystkie dotychczasowe walki wygrał przed czasem. „Królik” słynie z efektownego stylu walki, co zaprezentował też dwa razy w okrągłej klatce. Debiutując w KSW Dawid znokautował Filipa Pejicia, a w drugiej walce posłał na deski Patryka Kaczmarczyka. Pierwszy bój Dawida został wybrany najlepszą walką wieczoru, a w drugim Śmiełowski zdobył bonus za najlepszy nokaut. Popularny „Królik” ma na swoim koncie dziesięć zawodowych tryumfów, z których pięć zanotował już w pierwszej rundzie.

Walka wieczoru | Main event

Walka o pas wagi koguciej KSW | KSW Bantamweight Championship Bout

61,2 kg/135 lb: Jakub Wikłacz #C (14-3-1, 9 Sub) vs TBA

Karta główna | Main card

83,9 kg/185 lb: Michał Michalski (10-5, 6 KO, 1 Sub) vs Dominik Humburger (7-0, 6 KO)

65,8 kg/145 lb: Lom-Ali Eskiev #3 (20-7 1NC, 9 KO, 3 Sub) vs Dawid Śmiełowski #4 (10-0, 8 KO, 2 Sub)

120,2 kg/265 lb: Filip Stawowy #5 (10-3, 8 KO, 1 Sub) vs Viktor Pešta (18-8, 8 KO, 6 Sub)

77,1 kg/170 lb: Kacper Koziorzębski (9-5, 4 KO) vs Wiktor Zalewski (5-0, 4 KO)

[informacja prasowa]

Zobacz także:

Zdenerwowany Daniel Omielańczuk o zachowaniu Załęckiego: Jest zwykłą…! [WIDEO]

Na vlogu organizacji Clout MMA pojawił się również komentarz naszego czołowego ciężkiego Daniela Omielańczuka, który krótko skomentował pierwszy face to face z najbliższym przeciwnikiem. Były zawodnik UFC i KSW na następnej edycji Clout MMA zmierzy się z Denisem ”Bad Boyem” Załęckim. Walka najprawdopodobniej odbędzie się w boksie w małych rękawicach.

Mateusz Gamrot ma sposób na rozwiązanie problemu punktowania w MMA. Polak chce powrotu zasad znanych z organizacji PRIDE!

W tle kontrowersji związanych z werdyktem sędziowskim starcia Błachowicz vs. Pereira pojawiła się dyskusja na temat niejednoznacznych kryteriów oceny przez sędziów. Mateusz Gamrot ma pomysł, jak poradzić sobie z tym problemem. Wróćmy do późnych lat 90. kiedy prym wiodła organizacja PRIDE FC!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis