MMA PLUFCStan zdrowia Kowalkiewicz się poprawia. Zawodniczka wróci do Polski

Stan zdrowia Kowalkiewicz się poprawia. Zawodniczka wróci do Polski

Foto: sportowefakty.wp.pl

Karolina Kowalkiewicz (12-6) nadal przechodzi rekonwalescencję po ostatniej walce, jaka miała miejsce na UFC on ESPN+ 26. Stan zdrowia Polki nieco się poprawił, dzięki czemu będzie ona mogła wrócić do kraju.

W ostatnich dniach część polskiego środowiska MMA interesuje się sytuacją Kowalkiewicz. Była mistrzyni KSW przegrała swoja ostatnią walkę, w której przede wszystkim nabawiła się bardzo poważnych problemów z okiem. Dzień później sama zainteresowana przedstawiła cały problem, o czym przeczytacie poniżej.

Czytaj także: Dramatyczne oświadczenie Karoliny Kowalkiewicz po UFC Auckland: Mogłabym nawet stracić wzrok

Cała sprawa została szeroko komentowana nie tylko przez samą zawodniczkę, ale również jej trenera, czy nawet osób spoza środowiska. Poza opiniami pojawiły się informacje, iż była pretendentka do pasa UFC w wadze słomkowej nie może na razie wrócić do kraju, gdyż podróż samolotem mogłaby negatywnie wpłynąć na oko.

Sytuacja uległa jednak zmianie. Fighterka przeszła we wtorek kolejne badania. Po nich lekarz dał Kowalkiewicz zielone światło na przylot do Polski. Szerzej sytuację opisał szkoleniowiec 34-latki – Łukasz Zaborowski.

Płyn się wchłania. Lekarz zaaplikował do kontuzjowanego oka specjalne krople, wykonał serię badań i uznał, że możemy bezpiecznie lecieć do Polski. Wylatujemy w środę. Dostaliśmy też wytyczne na najbliższe dwa tygodnie. Ten okres będzie kluczowy. Po nim zapadnie decyzja, czy konieczna będzie skomplikowana operacja, czy mały zabieg. Wszystko będzie zależało od tego, jak oko będzie się goić po podaniu leków.

Przypomnijmy, że po UFC w Auckland niegdysiejsza mistrzyni KSW posiada obecnie cztery porażki z rzędu. Możliwe zatem, że pożegna się ona z organizacją.