MMA PLUFCSponsor handlujący konopiami wycofał się z umowy z Colbym Covingtonem

Sponsor handlujący konopiami wycofał się z umowy z Colbym Covingtonem

Colby Covington (15-2) nie tylko stracił szansę na zdobycie pasa mistrzowskiego wagi półśredniej, przegrywając z Kamaru Usmanem na minionej gali UFC 245 w Las Vegas. Amerykanin stracił także jednego ze sponsorów – firmę handlującą konopiami.

Firma Cannafornia, która ma pozwolenie na handel konopiami w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych wydała specjalny komunikat prasowy, w którym potwierdza zerwanie współpracy z Colbym Covingtonem.

Co należy zaznaczyć, zerwanie tej umowy nie ma związku z porażką Amerykanina z Kamaru Usmanem. Chodzi o wcześniejsze działania Covingtona, o których opowiedział szef firmy Cannafornia – Paul King:

“Zostaliśmy Colbym przyjaciółmi podczas wspólnej wycieczki do Los Angeles i Jamajki. Colby jednak bez wytłumaczenia, w grudniu przestał publikować na instagramie posty związane z nami i usunął wszystkie stare wiadomości na nasz temat. Działania te stanowiły naruszenie naszej umowy.

W rezultacie, jeszcze przed walką z Kamaru Usmanem zdecydowaliśmy się rozwiązać umowę. Firma Cannafornia przeniesie teraz swój niepokonany rekord, by wspierać gwiazdę wagi ciężkiej Jairzinho Rozenstruika w marcowej walce z Francisem Ngannou.”

Poniżej dodatkowo zamieszczamy oświadczenie firmy Cannafornia: