MMA PLUFCSpółka będąca właścicielem UFC zapowiada redukcje pensji, co z pracownikami Dany White’a?

Spółka będąca właścicielem UFC zapowiada redukcje pensji, co z pracownikami Dany White’a?

Firma Endeavor, będąca jednym z głównych udziałowców organizacji UFC zapowiedziała obniżki w swojej firmie, które spowodowane są panującą pandemią koronawirusa. Obniżki pensji mają jednak ominąć pracowników zatrudnionych bezpośrednio w UFC.

Endeavor co prawda jest głównym udziałowcem UFC, ale nie jedynym, stąd ich decyzja o obniżce pensji pracowników ma nie dotyczyć ludzi zatrudnionych przez amerykańską organizację.

Jak dowiadujemy się z amerykańskich mediów, Endeavor najpierw podjął próbę zwolnienia 250 osób, które nie były w stanie wykonywać swojej pracy zdanie. Teraz okazuje się, że cięcia dotkną kadrę kierowniczą. Pensje pracowników Endeavor mają zostać obniżone o 30%, z zaznaczeniem, że obniżka nie obejmie ludzi zarabiających 65 tysięcy dolarów rocznie. Największe cięcia będą dotyczyć menadżerów amerykańskiej firmy.

Działania firmy Endeavor mają na celu zabezpieczenie się przed dalszymi możliwymi zwolnieniami w dobie pandemii koronawirusa. Póki co, UFC na razie radzi sobie w dobie światowego kryzysu, Dana White nawet jest przekonany, że 18 kwietnia odbędzie się gala UFC 249.