MMA PLCiekawostkiSpektakularny nokaut! Były mistrz FEN nokautuje weterana UFC niesamowitym kopnięciem! [WIDEO]

Spektakularny nokaut! Były mistrz FEN nokautuje weterana UFC niesamowitym kopnięciem! [WIDEO]

Do niesamowitego nokautu doszło na gali MTK MMA: Probellum w Londynie. Davy Gallon (18-7-2) w trzeciej rundzie pojedynku efektownie znokautował Rossa Pearsona (20-17, 1 N/C).

Francuz trafił Anglika nietypowym obrotowym kopnięciem zwanym po angielsku rolling thunder i zakończył walkę w trzeciej rundzie.

Z podobnych technik słynie choćby znakomity japoński kickbokser Tenshin Nasukawa

Davy Gallon w 2016 roku wygrał dwa pojedynki dla organizacji Fight Exclusive Night. Najpierw jednogłośną decyzją sędziowską pokonał Rafała Błachutę. Później na gali FEN 12 dostał szansę walki o wakujący tytuł kategorii półśredniej. W mistrzowskim pojedynku Francuz pokonał Michała Michalskiego przez techniczny nokaut w czwartej rundzie. Gallon zwakował później pas mistrzowski, lecz nie była to jego ostatnia walka w Polsce. W ubieglym roku na Babilon MMA 3 w Radomiu na pełnym dystansie pokonał go Daniel Skibiński.

Ross Pearson to z kolei prawdziwy weteran, który znaczną część kariery spędził w organizacji UFC. 35-latek spędził w organizacji Dany White’a 10 lat i stoczył tam aż 26 pojedynków. Jego bilans to 12 zwycięstw, 13 porażek i jedna walka uznana za nieodbytą. Przygodę zaczął od wygrania 9. sezonu programu The Ultimate Fight. W kwietniu tego kilka dni po porażce z Desmondem Greenem ogłosił zakończenie kariery, lecz mimo tego powrócił do klatki po kilku miesiącach.

Wygląda na to, że mamy kolejny nokaut, który będzie kandydował do miana najlepszego w bieżącym roku. Czy ten jest waszym faworytem?