MMA PLKSWSowiński przed KSW 53: Gracjan to najmniej wszechstronny zawodnik w wadze lekkiej [WIDEO]

Sowiński przed KSW 53: Gracjan to najmniej wszechstronny zawodnik w wadze lekkiej [WIDEO]

Foto: facebook.com/Artur Sowiński
Foto: facebook.com/Artur Sowiński

Niebawem Artur Sowiński (20-11, 1NC) stoczy kolejny pojedynek w KSW. W rozmowie przeprowadzonej dla naszego portalu „Kornik” m.in. ocenił swojego kolejnego przeciwnika, jakim jest Gracjan Szadziński (8-3).

Nie tak dawno Sowiński ponownie zmienił swoją kategorię wagową, znów walcząc w dywizji lekkiej. Od tego czasu osiągnął on dwie wygrane i jedną porażkę. W swojej ostatniej walce 33-latek efektownie znokautował Viniciusa Bohrera (16-8), powracając tym samym na szlak zwycięstw.

Kolejna okazja do odniesienia wygranej nadarzy się 11 lipca, kiedy to zawodnik z Radzionkowa zmierzy się z Szadzińskim. Reprezentant Berserkers Team będzie chciał zmazać plamę po swojej ostatniej walce, kiedy to przegrał z Marianem Ziółkowskim (21-7-1, 1NC). Obaj fighterzy mają zatem szansę odnieść wygraną, która pozwoli im pozostać w czołówce wagi lekkiej KSW.

Niedawno przeprowadziliśmy wywiad z „Kornikiem”. Podczas rozmowy zawodnik odwołał się do jego nadchodzącego pojedynku. Były mistrz wagi piórkowej wykazał w rozmowie dużą pewność siebie przed starciem.

Gracjan ma na pewno poukładaną stójkę i jest w niej bardzo dobry. Więcej atutów jest jednak po mojej stronie. Nie mam słabej stójki, a wręcz mam ją na lepszym poziomie od Gracjana. Przez poddanie Gracjan raczej nie wygra, przez decyzję też to ja mam większe szanse. Widzieliście podczas gal KSW jakąś próbę sprowadzenia albo poddania w wykonaniu Gracjana?

Sowiński zaznaczył również, iż w jego odczuciu najbliższy przeciwnik jest mało wszechstronny w stosunku do innych zawodników wagi lekkiej w KSW.

Gracjan to najmniej wszechstronny zawodnik w naszej kategorii wagowej. Ja go w tym momencie nie obrażam, to jest po prostu fakt. Nie lekceważę go, jako zawodnika. Gracjan potrafi przyjąć sporo ciosów, co jest atutem, ale też nie da zwycięstwa w walce. Musisz pokazać, że właśnie jesteś w stanie nie przyjmować uderzeń.

Pełną rozmowę z zawodnikiem zobaczycie tutaj:

Zobacz także:

Piotr Szeliga na dłużej z MMA! Związał się z grupą Artnox Fight Sport

Wygląda na to, że Piotr Szeliga na dłużej związał się z MMA! Zawodnik, który zyskał popularność wygrywając z Krystianem Pudzianowskim na FEN 28 dołączył do grupy menadżerskiej Artnox Fight Sport.

Pięściarz piąty raz wpadł na dopingu! Niedawno miał walczyć z Joshuą!

Niewiele osób jest w stanie w to uwierzyć, ale amerykański pięściarz już piąty raz wpadł na dopingu! Niedawno zestawiano go z mistrzem świata wagi ciężkiej Anthonym Joshuą!