MMA PLMamed KhalidovSoszyński o Khalidovie i Materli: Wszyscy mnie pytali: “Dlaczego oni nie walczyli w UFC?”

Soszyński o Khalidovie i Materli: Wszyscy mnie pytali: “Dlaczego oni nie walczyli w UFC?”

Foto: Mamed Khalidov przed pojedynkiem z Michałem Materlą, kswmma.com

Przez wiele lat wydawało się, że zatrudnienie Mameda Khalidova przez UFC jest nieuniknione. Podobnie było z Michałem Materlą, który podczas swoich treningów w Stanach pokazywał, że nie odbiega umiejętnościami od zawodników największej organizacji świata. Ostatecznie jednak, żadna z legend mieszanych sztuk walki w Polsce, nie spróbowała swoich sił w UFC.

W swoim programie na kanale MMA Rocks Piotr Jeleniewski i Krzysztof Soszyński postanowili jeszcze raz poruszyć ten temat. Były zawodnik UFC wspominał przy tym opinie Amerykańskich kibiców na temat Khalidova, kiedy on sam zaczynał karierę w największej federacji świata.

Wiesz czego zawsze chciałem się dowiedzieć od Mameda i Materli? Dlaczego oni nigdy nie walczyli w UFC. Jak patrzyłem 13 lat temu, kiedy wchodziłem do tego UFC to wszyscy hardkorowi kibice wiedzieli kim jest Mamed Khalidov. Mówili, że to jest najlepszy zawodnik kategorii średniej, który nie jest w UFC. Zawsze wszyscy mnie pytali “Dlaczego on nie walczy w UFC?”. Jeśli uważasz, że jesteś najlepszy na świecie, to zawsze chcesz to pokazać i to jest ten brakujący element, żeby można było powiedzieć, że jest jednym z najlepszych na świecie.

Michał Materla w UFC?

Krzysztof Soszyński wyraził podobną opinię na temat innej legendy MMA w Polsce – Michała Materli.

Tak samo Materla, też pobił wielu chłopaków w swojej karierze. Świetny rekord ma i na pewno też miałby kiedyś tam szanse. Nie wiem, czy miał jakieś propozycje kontraktu, nie znam dokładnie jego historii.

Współprowadzący program Piotr Jeleniewski zgodził się z opinią na temat Michała Materli. Nawiązał przy tym do jego treningów w stanach, kiedy to były mistrz KSW miał sparować z czołówką dywizji średniej UFC.

Jeśli chodzi o Michała to trenując w Stanach, trenował z ludźmi, którzy w tamtym czasie byli w czołówce UFC i świetnie sobie z nimi radził.

Finanse powodem braku kontraktu?

Trener dodał także, że według jego informacji powodem dla którego Mamed nigdy nie zdecydował się walczyć dla UFC były niewystarczająco dobre warunki finansowe.

Z tego co wiem, jeśli chodzi o Mameda to nie była to wystarczająco interesująca oferta jeśli chodzi o UFC.

Podobną opinię wygłosił kiedyś współwłaściciel KSW. Martin Lewandowski przyznawał wielokrotnie, że UFC bardzo zabiegało o Mameda, jednak polskiej organizacji bardzo zależało na tym, aby nie oddać swojej gwiazdy. Lewandowski przyznawał, że powodem dla którym Khalidov został w KSW były lepsze warunki finansowe.

Zobacz także:

Śledztwo w sprawie śmierci ”Cygana” umorzone! Jak to oceniacie?

Zażalenie Romana Giertycha odrzucone.. Tym samym śledztwo w sprawie śmierci ”Cygana” zostało umorzone

Jon Jones lepszy od Khabiba? Amerykanin kwestionuje ranking P4P UFC

Czy patrząc na całą zawodową karierę Jon Jones jest lepszy od Khabiba Nurmagomedovowa? Przypominamy, że w tym tygodniu nastąpiła zmiana na szczycie w oficjalnym rankingu najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowej UFC.