MMA PLJoanna JędrzejczykSorry Joanna, Dana White ma inny plan dla Weili Zhang

Sorry Joanna, Dana White ma inny plan dla Weili Zhang

Foto: Facebook/ Joanna Jędrzejczyk

Niestety dla Joanny Jędrzejczyk, prezes UFC Dana White ma zupełnie inny plan dla Weili Zhang niż natychmiastowy rewanż z Polką. Jędrzejczyk zapewne przyjdzie zatem dłużej czekać na kolejną walkę o pas mistrzowski wagi słomkowej.

Jędrzejczyk i Zhang zmierzyły się ze sobą w epickiej batalii na gali UFC 248 w marcu zeszłego roku. Starcie to decyzją sędziów wygrała Chinka, a sam pojedynek przez liczne redakcje, w tym redakcję MMA.PL został uznany walką roku w światowym MMA.

Polka nawoływała do natychmiastowego rewanżu z Chinką, ale wygląda na to, że na niego będzie musiała jednak poczekać.

Plan dla Weili Zhang

Dana White w rozmowie z ESPN przyznał bowiem, że UFC pracuje nad zestawieniem Weili Zhang z byłą mistrzynią Rose Namajunas. Na dodatek, do tego starcia miałoby dojść nie w Abu Dhabi i nie w Las Vegas, a w… Azji!

“Nadal nad tym pracujemy. Walką, którzy wszyscy by chcieli zobaczyć jest pojedynek Weili z Rose Namajunas. Mamy nadzieję, że uda się to zrobić. Jeśli nie Rose, to następna w kolejce jest prawdopodobnie Carla Esparza. Chcemy zrobić tę walkę w tym roku i najlepiej w Azji.”

Organizacja gali w Chinach będzie wyzwaniem dla UFC, bowiem od czasu wybuchu pandemii COVID-19, UFC zorganizowało swoje imprezy w trzech miejscach: w Jacksonville na Florydzie, w Las Vegas i w Abu Dhabi. Od maja 2020 roku są jednak tylko dwie lokalizacje: Las Vegas i Abu Dhabi.

Czy powoli zatem zacznie wracać normalność i UFC zacznie pojawiać się w innych zakątkach świata?

Zobacz także:

Nagrody MMA.pl 2020 POLSKA: Walka Roku – Fenomenalne starcie Joanny Jędrzejczyk i Weili Zhang [WIDEO]

Joanna Jędrzejczyk (16-4) i Weili Zhang (21-1) podczas gali UFC 248 w Las Vegas dały niesamowity pokaz. Panie przyćmiły późniejszych bohaterów walki wieczoru, czyli Israela Adesanyę i Yoela Romero. Polka i Chinka wytrąciły też argumenty największym malkontentom kobiecego MMA.

Gwiazda KSW pomaga Błachowiczowi w przygotowaniu do Adesanyi: Bardzo dobrze go naśladuje

Gwiazda KSW pomaga Janowi Błachowiczowi w jego przygotowaniach do obrony mistrzowskiego pasa UFC w walce z mistrzem wagi średniej Israelem Adesanyą. Zawodnik tej jest mocno chwalony przez cieszynianina.