Sorry Janek, Dana White ma inny plan na walkę Jona Jonesa: Chcę zobaczyć go w wadze ciężkiej

Choć Jon Jones (25-1, 1 N/C) nie ma jeszcze oficjalnie ogłoszonej kolejnej walki i na horyzoncie nie pojawia się żadne pewne nazwisko jego potencjalnego przeciwnika, to Jan Błachowicz (24-8) próbuje wykorzystać moment i doprowadzić do wymarzonego dla siebie starcia o pas mistrzowski wagi półciężkiej.

I choć pozycja Polaka może sugerować, że jest on jedną z opcji dla „Bonesa”, to prezes UFC, Dana White ma inny pomysł na kolejną walkę jednego ze swoich ulubieńców.

White przyznał, że chętnie widziałby Jona Jonesa w wadze ciężkiej i w pojedynku z aktualnym mistrzem królewskiej dywizji – Danielem Cormierem, z którym w przeszłości już dwukrotnie wygrywał:

„Starcie Cormiera z Jonesem nie musi się wydarzyć, ale uważam, że ludzie chcą to zobaczyć ponownie. Ja chcę zobaczyć to ponownie, uważam też, że obaj zawodnicy tego chcą.

Chciałbym, aby zmierzli się w wadze ciężkiej, ale oni są tak uparci, że chcą tego starcia w wadze półciężkiej.”

Najpierw jednak „DC” musi obronić swój tytuł mistrzowski. Cormier w najbliższej walce i w rewanżowym starciu podejmie Stipe Miocica. Do starcia tego dojdzie 17 sierpnia na UFC 241 w Anaheim.