MMA PLNajnowszeBez kategoriiSonnen ma plan na Andersona Silve!

Sonnen ma plan na Andersona Silve!

2108941034_b5868a59ba.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Chael Sonnen (21-9-1) bardzo sie stara by powrócić do UFC i dostać szanse walki z Andersonem Silvą. Amerykanin walczy obecnie dla organizacji WEC, gdzie pokonał nie dawno mistrza tej organizacji – Paulo Filho, przyjaciela „Spidera”.

Anderson Silva, przez wielu uważany za absolutnego dominatora wagi średniej, bardzo często podkreślał w wywiadach, ze w jego opinii to nie on jest najlepszy, lecz Paulo Filho. Nic wiec dziwnego, ze Sonnen, po zwycięstwie nad „Elym”, stara się ugrać jak najwięcej. Po pierwsze jest pierwsza osoba, która pokonała Filho, po drugie WEC jest jakby druga liga UFC, wiec kazdy z walczących tam zawodników, chciałby przejść do ekstraklasy.
Nie wydaje sie jednak prawdopodobne by pragnienia Sonnena miały się prędko spełnić. Przede wszystkim dlatego, ze „Spider” ma juz zaplanowana następna walkę – w wadze LHW z przegranym pojedynku miedzy Wanderleiem Silva, a Quintonem Jacksonem. Drugim niuansem jest jego batalia z Filho, która ma dosc interesującą historie. W pierwszej walce (12-07) Sonnen został poddany w drugiej rundzie. Bardzo długo w wywiadach mówił o niesłusznej decyzji sędziego, który jego zdaniem przedwcześnie przerwał walkę i domagał się rewanżu. Nie był on jednak prosty do zorganizowania, ponieważ „Ely” wpadł w narkotyki i długo nie mógł się pozbierać, a wydaje się nawet, ze jego problemy trwają nadal. Walka rewanżowa odbyła się po prawie roku, była przekładana. Filho nie udało się zbić wagi, wiec organizatorzy zdecydowali, ze nie będzie to walka o pas. Mimo tego, ze Brazylijczyk walczył bardzo słabo, Sonnen nie był w stanie zakonczyć walki przed czasem. Wątpliwe wiec, by władze UFC nie zdawały sobie sprawy z tych okoliczności i zestawiły go ze swoja gwiazda.

Gdyby jednak doszło do tej walki, Chael Sonnen ma bardzo prosta taktykę na Andersona Silve, którą zdradził w wywiadzie dla Yahoo Sports:

„W chwili gdy Anderson Silva machnie pięścią w moim kierunku, podniesie nogę, ruszy kolanem czy uderzy łokciem, zmienię pozycje i uderzę dwa razy mocniej, tak ze wystrzeli go z klatki.”

Jak widać strategia jest prosta, a jak wiadomo proste plany są najskuteczniejsze…

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis