MMA PLONE ChampionshipSoldić o powodach przejścia do One Championship: To największa organizacja sportów walki na świecie!

Soldić o powodach przejścia do One Championship: To największa organizacja sportów walki na świecie!

Roberto Soldić (20-3) w programie The MMA Hour zdradził, dlaczego postanowił wybrać organizację One Championship. Wielu kibiców miało nadzieje, że ”RoboCop” podpisze kontrakt z największą organizacją na świecie. W grę również wchodził nowy kontrakt z KSW, lecz Roberto podkreśla, że wyczyścił kategorię średnią i półśrednią w polskiej organizacji.

Soldić

Przypomnijmy, że na rewanżowy pojedynek z Roberto liczyła legenda KSW – Mamed Khalidov. W tej sytuacji wydaje się, to już niemożliwe.

Wiadomo co mnie interesuje. Czy ja mam szansę? Czy mi Soldić da szansę? Poprosił o walkę. Dałem walkę. Cały czas byłem wyzywany. Mając 41 lat młody chłopak mnie wyzwał do walki. Wyszedłem, pobiłem się, ok. On jest dobry, bardzo dobry, nie ma problemu. Ja też jestem człowiekiem, który może popełnić błąd. Popełniłem, wszedłem w jego grę (…) Sam powiedział Soldić, że chodzi mu o dwie walki. Żebyśmy zrobili walkę i od razu ewentualny rewanż. Nie musiałem tej walki dawać i cały czas komuś coś udowadniać, ale ok. W takim razie teraz ty dotrzymaj słowa i on powiedział, że dotrzyma. I zobaczymy teraz czy on dotrzyma słowa. Jeżeli zostanie w KSW, czy weźmie tę walkę.

Roberto Soldić komentuje!

Roberto Soldić (20-3) w rozmowie z Arielem Helwanim wyjaśnił, dlaczego postanowił wybrać One Championship.

Wybrałem One Championship, bo to największa organizacja sportów walki na świecie. Dali mi szansę, abym zgarną wszystkie pasy –  kickboxingu, Muay Thai, MMA. Także boks. To coś nowego. Chcę stworzyć coś nowego dla moich ludzi, moje własne dziedzictwo (…) W końcu podjąłem decyzję. Wybrałem One Championship. Widziałem, jak szczęśliwi są tam zawodnicy. Mistrzowie w sportach uderzanych, mistrzowie parterowi, mistrzowie kickboxingu. Chcę robić wszystko, chcę wszystkie pasy. Chcę zebrać wszystkie pasy. Nikt tego wcześniej nie dokonał. To dla mnie największe wyzwanie. Chcę być wyjątkowym zawodnikiem, a One daje mi taką możliwość (…) Wiecie, co działo się z gwiazdami UFC, gdy przechodzili do One Championship? Przegrywali. Nie byli w stanie sięgnąć po choćby jeden pas One. Chcę spróbować sięgnąć po te pasy, których zdobyć nie byli w stanie zawodnicy UFC. Nie walczyli tam dobrze.

Tłumaczył Bartłomiej Stachura z portalu lowking.pl

Zobacz także:

Phil De Fries wystąpi na KSW 74! Znamy rywala na kolejną walkę w obronie pasa wagi ciężkiej! Widzieliście?

Mistrz wagi ciężkiej Federacji KSW – Phil De Fries wystąpi na gali KSW 74! W amerykańskich mediach podano także szczegóły jego kolejnej obrony mistrzowskiego pasa w postaci przeciwnika.

Pierwszy pogromca Tomasza Adamka chce walczyć z Jakem Paulem! Wróci z emerytury?

Blisko trzy lata jest już na bokserskiej emeryturze. Teraz nagle się uaktywnia i wyraża chęć walki z Jakem Paulem. Mowa o pierwszym pogromcy Tomasza Adamka Chadzie Dawsonie. Co ciekawe Amerykanin w przeszłości pomagał youtuberowi w przygotowaniach.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis