MMA PLNajnowszeBez kategoriiSNOWMAN wybrany grapplerem roku 2008

SNOWMAN wybrany grapplerem roku 2008

1126548480_l.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Taką informację odnaleźć można na ONTHEMAT.COM. Po tym jak Cobrinha został zawodnikiem roku a Romero Calvacanti trenerem jakaś część tego tortu musiała przypaść Amerykanom.

Warto nadmienić iż ten anarchizujący grappler na co dzień trenujący w ATT otrzymał to wyróżnienie po raz drugi ( wcześniej w 2004 roku). w środowisku amerykańskich “chwytaczy” znany jest min ze startów w THE BUD CUP w Północnej Karolinie, udziału w NAGA , Grapplers Quest oraz ostatniego startu w Mistrzostwach świata w szwajcarskiej Lucernie jakie odbyły się pod auspicjami FILA. Ale tak naprawdę to sukcesy w ADCC przysporzyły mu najwięcej sławy.Uważam, że obecnie Monson znany jest bardziej jako zawodnik MMA aniżeli grappler.

Mnie osobiście Snowman nie zachwyca. Posiada kolosalny argument w postaci zwierzęcej siły i zapaśniczego background’u ale nie tylko tego w chwytach szukam. Brakuje mi błyskotliwej techniki i odrobiny taktycznego cwaniactwa ale to tylko moja, prywatna opinia. Nie zmianie to jednak faktu ,że wypada Monsonowi szczerze pogratulować i liczyć jednocześnie iż w przyszłości OTM OF THE YEAR wpadnie w znów w ręce zawodników pokroju Xande czy Roger Gracie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis