MMA PLUFCSmutny koniec kariery Daniela Cormiera? Jeśli do lata UFC nie wróci z galami, to skończy ze sportem!

Smutny koniec kariery Daniela Cormiera? Jeśli do lata UFC nie wróci z galami, to skończy ze sportem!

Foto: Daniel-Cormier

Były podwójny mistrz UFC Daniel Cormier (22-2, 1 N/C) oczekuje właśnie na informacje na temat zapowiadanej przez siebie ostatniej walki w karierze. Możliwe jednak, że “DC” będzie musiał ogłosić koniec ze sportem i bez tej ostatniej walki.

W mediach dużo mówi się o potencjalnej walce Cormiera z mistrzem wagi ciężkiej Stipe Miocicem (19-3), która według planów UFC miała odbyć się latem tego roku. Jednakże z powodu panującej pandemii koronawirusa, starcie to stoi pod ogromnym znakiem zapytania.

Sam zainteresowany natomiast, w rozmowie z portalem bloodyelbow.com przyznał, że jeśli UFC nie doprowadzi do jego trzeciej walki z Miocicem latem, to będzie musiał bez pożegnalnej walki zakończyć sportową karierę:

“Nie sądzę, by ta sytuacja bardzo się zmieniła. Celowaliśmy w lato, późne lato. Uważam, że do późnego lata powinniśmy – jako kraj, jako organizacja – wrócić do normalnego funkcjonowania. Ale wpływa to też na normalne treningi, na normalne wychodzenie do klubu, na przygotowania.

Jeśli UFC będzie chciało zrobić tę moją walkę ze Stipe późną jesienią, albo zimą, to nie ma mowy. Skończę karierę bez ostatniej walki. Ja chcę walczyć ze Stipe latem, nie później.”

W dotychczasowych walkach między Cormierem a Miocicem jest 1:1. Pierwsze starcie przez nokaut wygrał “DC”, a w rewanżu Miocic znokautował rywala. Trylogia zatem jest naturalnym zestawieniem w przypadku rywalizacji tej dwójki.