MMA PLZapasyŚmierć młodych sportowców. To nie tak powinno się skończyć! 

Śmierć młodych sportowców. To nie tak powinno się skończyć! 

Niestety mamy przykre wieści! W tym tygodniu doszło do śmierci dwóch sportowców. Nie żyje 33-letni zapaśnik Nikołaj Szterew, który od dłuższego czasu zmagał się z koronawirusem oraz Travell Mazion mający tragiczny wypadek samochodowy! 

Jest to następny przykład, że życie jest po prostu kruche.. Ulotne chwile, duże plany i aspiracje czasami kończą się tragicznie choć nikt by się tego nie spodziewał. W tym przypadku niestety doszło do zgonu dwóch młodych ludzi, którzy całe życie mieli przed sobą.

Covid-19 dalej bardzo niebezpieczny!

Reprezentant Bułgarii już od jakiegoś czasu walczył o życie po zakażeniu koronawirusem. Nikołaj Szeterew nie był w stanie samodzielnie oddychać i jego stan był ciężki. Mimo sportowego trybu życia jego organizm nie wytrzymał i nie udało się wygrać tej walki. Bułgar jest jednym z najmłodszych sportowców, którzy zmarli z powodu Covid-19.

Dodać również trzeba, że zarażony był również jego mentor, a zarazem ojciec Simeon Szeterew, który znosił chorobę zdecydowanie lepiej. W jego przypadku nie było nawet poważniejszych objawów. Wracają do Nikołaja jego kariera zapaśnicza zakończyła się w 2019 roku, gdy został złapany na stosowaniu dopingu. Czekała go sroga kara, a decyzja mogła być jedna – cztery lata zawieszania.

W przypadku śmierci Travell Mazion (17-0, 13 KO) mieliśmy kompletnie inną sytuację. Amerykanin za osiem dni skończyłby 25-lat, lecz jego historia zakończyła się tragicznie. Niepokonany bokser zginął w wypadku samochodowym w Teksasie. Aktualnie policja bada przyczyny wypadku.

W ”Black Magicu” wielu widziało nawet dobry rezultat w walce o Mistrzostwo Świata. Travell był bliski wielkiej szansy, ponieważ po następnym dobrym występie był przymierzany do championa – Patricka Teixeiry (31-1). Z całą sytuacją nie może pogodzić się również legendarny Oscar De La Hoya, który promował karierę Travella Maziona.

Wciąż nie mogę w to uwierzyć, opuściłeś nas zbyt szybko. Byłeś młodym i bardzo utalentowanym chłopakiem. Boks nie tylko stracił świetnego zawodnika, świat stracił też dobrego człowieka. Łączę się modlitwą z twoją rodziną. Spoczywaj w pokoju.

Zobacz także:

Tu możemy spodziewać się emocji! Na jakie walki jeszcze liczycie podczas FAME MMA 7?

Maciej Szewczyk zmierzy się z Krystianem Wilczakiem. Obaj będą chcieli wrócić na odpowiednie tory

To już dziś! Będziecie oglądać?

Tomasz Babiloński postanowił postawić na zestawienia bokserów z zawodnikami mieszanych sztuk walki. Daniel Rutkowski nie będzie faworytem w starciu bokserskim z Przemkiem Runowskim