Śmiałe plany Mateusza Gamrota! „W tym momencie przychodzi mi na myśl walka z Khabibem”

Foto: Mateusz Gamrot, KSW
Foto: Mateusz Gamrot, KSW

Od soboty federacja KSW ma pierwszego w swojej historii podwójnego mistrza. Mateusz Gamrot (15-0, 1 N/C) powtórzył wyczyn Conora McGregora i Daniela Cormiera i po pokonaniu Klebera Koike Erbsta (24-5-1) został mistrzem drugiej dywizji wagowej. W tej chwili „Gamer” jest czempionem kategorii lekkiej i piórkowej KSW.

Co dalej z karierą niepokonanego zawodnika, który każdym kolejnym występem udowadnia, że jest absolutną światową czołówką? „Gamer” gościł w redakcji Przeglądu Sportowego, gdzie przedstawił śmiały i ambitny plan rywalizacji z niepokonanym zawodnikiem dywizji lekkiej UFC – Khabibem Nurmagomedovem (27-0):

„Ciężko powiedzieć co dalej. Rewelacyjnie jest znajdować w takiej trójce jak Conor McGregor, Daniel Cormier i od soboty Mateusz Gamrot (wszyscy byli podwójnymi mistrzami przyp. red.). W tym momencie jedno przychodzi mi na myśl. Ja jestem niepokonany, Khabib jest niepokonany. On jest mistrzem, ja podwójnym. Zróbmy to!”

Nurmagomedov jest właśnie po swojej największej wygranej w karierze, gdzie w październiku na UFC 229 poddał w czwartej rundzie megagwiazdę światowego MMA – Conora McGregora. Rosjanin scementował swoją pozycję na światowej scenie MMA i jest w tej chwili uznawany za najlepszego zawodnika wagi lekkiej na świecie, a wg wielu nawet i w historii tej dywizji wagowej.

Nie wiadomo pod szyldem jakiej organizacji miałoby dojść do takiego starcia, ale jeśli kiedykolwiek by do niego doprowadzono, to kogo byście obstawiali?

Artykuł Przeglądu Sportowego, którego bohaterem jest podwójny mistrz federacji KSW TUTAJ.