MMA PLInneSkazany za gwałt i molestowanie nieletnich mistrz olimpijski w judo aresztowany na polskiej granicy

Skazany za gwałt i molestowanie nieletnich mistrz olimpijski w judo aresztowany na polskiej granicy

Foto: Firstpost

Dwukrotny mistrz olimpijski w judo Peter Seisenbacher został aresztowany w trakcie przekraczania granicy polsko-ukraińskiej. Były sportowiec został w swoim kraju skazany za gwałt i molestowanie nieletnich.

Austriak aż dwukrotnie sięgał po olimpijskie złoto. Seisenbacher zwyciężał w kategorii do 86 kg na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 1984 roku oraz w Seulu w 1988 roku. W swoim dorobku miał również tytuły mistrza Europy i świata.

Po zakończeniu sportowej kariery Seisenbacher został trenerem i szkolił m.in. dzieci. To właśnie wtedy na przełomie XX i XXI wieku miał molestować nieletnie dziewczynki.

Cała sprawa wyszła na jaw dopiero po latach i od 2016 trwał proces byłego czempiona. Seisenbacher ukrywał się w Azerbejdżanie, a następnie na Ukrainie. Wystawiono za nim również międzynarodowy list gończy

Już kilka miesięcy temu Seisenbacher został zatrzymany w Kijowie. Wtedy to Ukraina odmówiła jednak jego ekstradycji. 60-letni Austriak miał jednak opuścić Ukrainę.

Jak podaje portal blick.ch, po 7 miesiącach ponownie został on ujęty w stolicy naszych wschodnich sąsiadów. Szybko wypuszczono go na wolność, aby po kilku godzinach ponownie ująć podczas próby przekroczenia polsko-ukraińskiej granicy.

W grudniu zeszłego roku austriacki sąd skazał mężczyznę na 5 lat pozbawienia wolności. Niedawno zatwierdzono również wykonanie tego wyroku.