MMA PLBoksSkandaliczna sytuacja! Gale czołowego promotora bokserskiego nie są uznawane w najważniejszym serwisie!

Skandaliczna sytuacja! Gale czołowego promotora bokserskiego nie są uznawane w najważniejszym serwisie!

To jest skandaliczna sytuacja! Do dziś w najważniejszym serwisie bokserskim na świecie – nie pojawiły się wyniki gal czołowego promotora bokserskiego w naszym kraju. Sytuację próbował wytłumaczyć Jarosław Kołkowski (Prezes Polskiej Unii boksu) oraz Leszek Jankowiak, ale nie wyglądało to dobrze. Obaj twierdzą, że nie mogą wpisywać eventów na stronę ”Boxrec”.

Jest to kuriozalna sytuacja, ponieważ nie została wpisana gala Babilon Promotion, do której doszło siedemnastego lipca w Radomiu. Wydarzenie było transmitowane na paru kanałach – Polsat Sport, Polsat Sport Fight czy Super Polsat.

W walce wieczoru Przemysław Runowski (19-1, 4 KO) pokonał na punkty zawodnika MMA – Daniel Rutkowskiego (0-1). Radomianin w debiucie sprawił duże problemy dla topowego zawodnika jeśli chodzi o polskich pięściarzy w wadze półśredniej.

Konflikt dalej nie jest wyjaśniony!

Temat jest bardzo bulwersujący, ponieważ jednymi edytorami w Polsce są Leszek Jankowiak i Jarosław Kołkowski. Prezes Polskiej Unii boksu zapewnia, że nie mogą oni wpisywać gal na stronę ”Boxrec”. Doszło nawet do konfrontacji w programie ”Koloseum” i tłumaczenia strony PUB wydawały się mocno dyskusyjne.

Do dnia dzisiejszego w najważniejszym serwisie bokserskim na świecie nie zostało odnotowane wydarzenie czołowego promotora w naszym kraju. Mowa tu o gali Tomasza Babilońskiego, do której doszło w wakacje.

Przypomnijmy, że pismo do Mariny Sheppard w próbie wyjaśnienia całej sprawy wysłał Andrzej Kostyra uznany dziennikarz i komentator bokserski. Jak widać nie poskutkowało. Sytuacja wydaje się być mocno kontrowersyjna, a dyskusja na jej temat nie zmniejsza się choćby na twitterze. 

Moje maile wysłane do Mariny Sheppard z BoxRec też wróciły błyskawicznie do Polski. Ja się na odpowiedź nie doczekałem.

To nie jest takie proste. Wydaj trochę pieniędzy zrób imprezę, zrób walki i nie masz ich w @BoxRec bo ktoś ma taki kaprys. Przez to pozycja zawodników nie rośnie to naprawdę nie takie proste, dla wielu to był przymus

Pani Marina z @BoxRec została nakręcona. Kasuje gale wpisane przez innych edytorów na terenie Polski. Nie wiem, co jej nagadano. Edytor ma być niezależny od promotorów i komisji. On nie ma robić polityki, pisać donosów, dyskutować, tylko na zimno wpisywać wszystkie gale.

Taki SMS z rana.I jak my mamy robić gale,wydawać własne pieniądze, kontraktować fajnych rywali? Ktoś sobie założył biznes, który wywołał 100 problemów. @BoxRec , EBU. @MariuszGrabows3@MarekMatela@GProxa@KKazyszka@DariuszSnarski1@MatHencel@m_fudala@akosekos@babilon_tomasz

Zobacz także:

Mariusz Pudzianowski chętny na walkę z Piotrem Szeligą! Stawia jeden warunek!

Gwiazdor KSW Mariusz Pudzianowski chętny na walkę z Piotrem Szeligą! “Pudzian” skomentował słowa Szeligi, które ten wypowiedział w rozmowie z portalem MMA.PL.

Tomasz Sarara wróci do FEN? Padła propozycja! 

Trzeba przyznać, że debiut Tomasza Sarary w mieszanych sztukach walki jest wyczekiwany. Uznany kick-boxer do startu zamierza przygotowywać się pod okiem Mirosława Oknińskiego. Jak się okazuje pojawiło się zainteresowanie ze strony organizacji Fight Exclusive Night.