MMA PLInneSkandal w polskim kickboxingu! Trener skazany za molestowanie nieletnich

Skandal w polskim kickboxingu! Trener skazany za molestowanie nieletnich

Foto: facebook.com/KSW start

W jednym z częstochowskich klubów sportów walki doszło do skandalu obyczajowego. Trener pracujący w klubie molestował bowiem swoich małoletnich podopiecznych, za co otrzymał wyrok sześciu lat pozbawienia wolności.

Sprawa wypłynęła w 2019 roku w jednym z częstochowskich klubów. Otóż 49-letni trener – Dariusz P. szkolił w nim młodych adeptów kickboxingu. Długo nie było wiadomo, że trener może dopuszczać się jakichś niestosownych czynów. Jak się jednak okazało, sytuacja wyglądała jednak zgoła inaczej.

Rodzice dwóch chłopców (15 i 16 lat) poszli na prokuraturę z zawiadomieniem, że ich pociechy były przez szkoleniowca wykorzystywane seksualnie. P. od razu został aresztowany oraz postawiono mu oskarżenia.

Z czasem do całej sprawy zgłosiło się dużo więcej poszkodowanych. Otóż łącznie trener miał wykorzystać ośmiu chłopców, z których najstarszy miał 18 lat. Szkoleniowiec robił to, wykorzystując swój autorytet trenera, znacznie przekraczając swoje uprawnienia.

Lista oskarżeń była długa, gdyż łącznie znalazło się na niej 12 przestępstw. Głównie dotyczyły one doprowadzania małoletnich do innych czynności seksualnych, a także do obcowania płciowego. Ponadto w komputerze trenera znaleziono materiały pornograficzne z osobami poniżej 15 roku życia. P. tłumaczył, że znalezione dowody służyły jedynie do odpowiedniej oceny kandydata.

Ostatecznie w tej sprawie zapadł wyrok skazujący. Jeden z trenerów częstochowskiego klubu został skazany na 6 lat pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny, a adwokat oskarżonego być może złoży odwołanie do decyzji sądu, choć w głównej mierze decyzja ta zależy od samego szkoleniowca.

Zobacz także:

Błachowicz coraz bliżej walki o pas?

UFC dało kolejną przesłankę mówiącą o tym, że Błachowicz stanie do walki o pas. Mianowicie konfrontację między sobą otrzymało dwóch czołowych zawodników wagi półciężkiej.

Kiedy ważenie przed KSW 53?

Ważenie przed KSW 53. Federacja KSW oraz Galeria Północna pragną zaprosić fanów oraz przedstawicieli mediów na oficjalne ważenie oraz face to face przed galą KSW 53: Reborn, które odbędzie się w piątek, 10 lipca w Galerii Północnej, przy ulicy Światowida 17 w Warszawie. 

Jorge Masvidal jest po prostu sobą! Lubicie postać Amerykanina?

Jorge Masvidal już w sobotę stanie przed szansą zdobycia pasa w kategorii półśredniej.