MMA PLNajnowszeCiekawostkiSkandal na boisku! Cristiano Ronaldo pomylił dyscypliny i poczuł się jak w MMA! [WIDEO]

Skandal na boisku! Cristiano Ronaldo pomylił dyscypliny i poczuł się jak w MMA! [WIDEO]

Bywają w piłce nożnej momenty, w których piłkarze zachowują się dość…abstrakcyjnie. Zdarzają się też incydenty, w których piłkarze tracą chłodną głowę i na własne życzenie zawieszają siebie samych na kilka spotkań. Do czego doszło tym razem? Co uczynił Cristiano Ronaldo?

Spotkaliśmy się w tym roku już z sytuacją na boisku, która przypominała bardziej pojedynek grapplerski, aniżeli grę w futbol. Mowa oczywiście o “konfrontacji” Stefana Savicia z Ferranem Torresem, która miała miejsce na początku stycznia. W hicie kolejki La Ligi, FC Barcelona zwyciężyła z drużyną Diego Simeone po ciężkiej, lekko nużącej batalii. Tym, co zapewniło większości fanom prawdopodobnie najwięcej emocji podczas tego spotkania, była wspomniana kulanka z udziałem reprezentanta Czarnogóry oraz Hiszpana.

Cristiano Ronaldo prawie jak Oliveira!

Kuriozalna sytuacja przypomina w pewnym stopniu końcówkę pojedynku Charlesa Oliveiry z Dustinem Poirierem z gali UFC 269. Tym razem jednak w roli głównej możemy zobaczyć samego CR7, który…sami zobaczcie co zrobił w ligowym starciu arabskiej ekstraklasy.

Wiemy nie od dziś, że UFC nie jest obce żywej legendzie futbolu. Portugalczyk zna się chociażby z Conorem McGregorem, Francisem Ngannou czy Khabibem, z którym jest w bliższej relacji. Były zawodnik m.in. Realu Madryt czy Manchesteru United miał się na kim wzorować stosując tę technikę. Kibice Al-Hilal na stadionie była pozbawiona litości wobec zawodnika Al-Nassr, w którego kierunku zaczęło się skandowanie “Messi! Messi!”. Pięciokrotny laureat plebiscytu “Złotej Piłki” odpowiedział na ową prowokację poprzez dotykanie swoich genitaliów, patrząc zarazem w stronę kibiców. Zniesmaczyło to wiele osób, a co więcej, krążą pogłoski o możliwie karze prawnej dla Portugalczyka, a nawet deportacji z Arabii Saudyjskiej.

Profesor Uniwersytetu Genewskiego, a zarazem prawnik, Nouf Bint Ahmed odniósł się stanowczo do gestów Cristiano:

To czyn nieprzyzwoity należący do grupy przestępstw przewidzianych do aresztowania i wydalenia, jeśli został dokonany przez obcokrajowca. Złożymy zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie.

https://twitter.com/NoufPoet/status/1648448243884494850?s=20

Profesor Ahmed odniósł się także do incydentu, do którego doprowadził Portugalczyk w trakcie meczu:

To też jest przestępstwo. Atak na zawodnika Al-Hilal nie ma nic wspólnego ze sportowym pojedynkiem.

https://twitter.com/NoufPoet/status/1648570560752779264?s=20

Zobacz także:

Walka Charles Oliveira vs Beneil Dariush przełożona! Odbędzie się na UFC 289 w Vancouver

Już wiemy oficjalnie co stało się z walką Charles Oliveira vs Beneil Dariush, która nieodbyła się z powodu kontuzji Brazylijczyka.

Trener Szyszka reaguje na słowa Mirosława Oknińskiego: Brzydko powiem…

Trener i zawodnik mieszanych sztuk walki Przemysław Szyszka reaguje na słowa innego trenera – Mirosława Oknińskiego, który zasugerował, że Szyszka stał za wykreśleniem z rozpiski gali Fight Club 2 pojedynku z udziałem jego podopiecznego.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis