MMA PLArchiwumBez kategoriiShooto zmienia zasady

Shooto zmienia zasady

shooto
Czym zasady Shooto różniły się od tych zunifikowanych? Można wyróżnić dwie najbardziej rzucające sie w oczy. Mianowicie liczenie zawodników po knockdownie i możliwość uderzania w tył głowy.
Władze Shooto uznały, po nacisku z wielu środowisk, że powyższe regulacje zostanę zmodyfikowane i będą bardziej zbliżone do reguł zunifikowanych. Tak więc od 1 stycznia 2009 roku pożegnamy się z liczeniem po knockdownie, a od 1 września 2008 zostanie zakazane uderzanie w tył głowy.

MMA.pl największym portalem

O ile uważam, że uderzanie w tył głowy było faktycznie niezdrowe i niepotrzebne, o tyle wyliczenie zawodnika do 8 miało swój niepowtarzalny urok i dzięki tej zasadzie mieliśmy okazję obejrzeć wiele wspaniałych pojedynków, gdyż fighterzy mieli czas na regenerację.
Shooto jako najstarsza istniejąca organizacja MMA ,która swój pierwszy amatorski show miała już w 1985, a zawodowy w 1989 nigdy nie była skora do zmian zasad, czego świadectwem były właśnie te dwie zasady. W zeszłym roku Shooto zorganizowało galę w USA, gdzie musiało dostosować swoje reguły do stanu Kalifornia. Między innymi musiało zakazać ciosów w tył głowy i liczenia zawodników. Ponoć Shooto nie dostało koncesji na liczenie!
Tak więc od przyszłego roku zobaczymy całkiem nowe zmodyfikowane shooto. Wielu zawodników wypowiedziało się pozytywnie o nadchodzących zmianach chociażby Rumina Sato i Joachim Hansen. Ten drugi co ciekawe nawet nie wiedział, że można było uderzać w tył głowy, a był mistrzem Shooto -70kg.
Miejmy nadzieję, że Shooto faktycznie zyska dzięki tym zmianom, chociaż jeśli chodzi o atrakcyjność to jestem przekonany, że widowisko na tym straci.

Ruszyła nowa oficjalna strona internetowa federacji Shooto:
www.shootodenshou.com

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis