MMA PLUFCShogun Rua po UFC 255: Muszę pomyśleć co dalej z moją karierą

Shogun Rua po UFC 255: Muszę pomyśleć co dalej z moją karierą

Foto: UFC.com

Były mistrz wagi półciężkiej Mauricio “Shogun” Rua zabrał głos po minionej gali UFC 255. Tam Brazylijczyk musiał uznać wyższość Paula Craiga, który znokautował go w drugiej rundzie.

Widok Shoguna odklepującego ciosy Szkota to jeden z najmocniejszych widoków ostatnich miesięcy dla leciwego fana mieszanych sztuk walki. Brazylijczyk to bowiem żywa legenda MMA. Walczył on w największych organizacjach mieszanych sztuk walki w historii.

Shogun Rua po UFC 255: Muszę pomyśleć co dalej z moją karierą

Po UFC 255, prezes UFC Dana White sugerował, by Mauricio Rua zrezygnował już ze sportu. Co natomiast na ten temat twierdzi sam zainteresowany?

Rua po niedzielnej porażce wydał oświadczenie, w którym zaznaczył, że musi poważnie zastanowić się nad swoją sportową przyszłością:

“Niestety, ale zeszłej nocy sprawy nie potoczyły się tak, jak bym chciał, ale to cześć naszego sportu. Doznałem kontuzji łokcia już po pierwszym obaleniu, ale nie chcę szukać żadnych wymówek, bo to część walki i nie umniejsza to niczemu mojemu przeciwnikowi.

Kariera zawodnika to nie tylko chwała i dzięki Bogu już nie raz zostałem nagrodzony zwycięstwem za tę codzienną rutynę, którą przechodzimy jako sportowcy uprawiający sztuki walki.

Chcę jak zwykle podziękować za niesamowite wsparcie, jakie od was otrzymałem. To błogosławieństwo, że mogę to robić od 18 lat tutaj, aż do 2020 roku. Jesteście dla mnie wielką motywacją i dzięki wam mogę tak daleko dojść. Teraz odpocznę z rodzina i pomyślę o swojej karierze. Wiem, że moja misja w tym sporcie wychodzi także poza oktagon.”

Zobacz także:

FEN 31: rozpiska, transmisja i godziny rozpoczęcia gali

Już w sobotę 28 listopada odbędzie się gala FEN 31, na której zobaczymy aż trzy pojedynki mistrzowskie. Wydarzenie dostępne będzie w systemie PPV.

Marcin Tybura zawalczy jeszcze w tym roku

“Tybur” pojawi się na ostatniej tegorocznej gali UFC. Jego przeciwnik to kontrowersyjna postać.