MMA PLUFC“Shogun”: Po wygranej na UFC w Hamburgu będę bliżej walki o pas

“Shogun”: Po wygranej na UFC w Hamburgu będę bliżej walki o pas

Daniel Cormier vs. “Shogun” Rua o pas wagi półciężkiej UFC? Pomysł takiej walki w programie The MMA Hour rzucił mistrz kategorii do 205 funtów – Daniel Cormier (20-1, 1 N/C), który nie wykluczył rywalizacji z legendą mieszanych sztuk walki.

Co na ten temat ma do powiedzenia Mauricio Rua? Brazylijczyk skomplementował umiejętności Cormiera i zaznaczył, że potencjalna wygrana w kolejnej walce na pewno przybliży go do starcia o tytuł mistrzowski:

“Daniel Cormier to potencjalny bardzo trudny rywal. On jest kompletny. Ma dobrą stójkę, jest mocny na ziemi i ma jedne z najlepszych zapasów w całym UFC. Całe przygotowania musisz wtedy przeznaczyć pod konkretnego zawodnika, a nie pod konkretną płaszczyznę.

“DC” jest ogromnym wyzwaniem, ale kiedy masz pas, to stajesz się celem dla wszystkich, bo każdy marzy o tym tytule.

Jeśli o mnie chodzi, to aktualnie jeszcze nie myślę o pasie, bo mam walkę z dobrym przeciwnikiem i nie mogę wychodzić myślami poza nią. Pas jest marzeniem rzecz jasna, ale muszę dojść do niego krok po kroku. Wiem, że po wygranej nad Smithem będę bliżej walki o pas.”

Mauricio Rua już w przyszłym tygodniu w walce wieczoru gali UFC w Hamburgu zmierzy się z Anthonym Smithem (29-13), który zastąpił pierwotnego rywala Brazylijczyka – Volkana Oezdemira. “Shogun” już ma plan na tę rywalizację:

“Muszę być gotowy na każdą sytuację. Style Oezdemira i Smitha nie różnią się wiele, a ja przygotowywałem się na uderzacza, więc nie musiałem niczego zmieniać. Pracowałem ciężko nad moim muay thai, bo wiem, że jest mocny w stójce, ale na ziemi nie idzie już mu tak dobrze. Ale to walka MMA. Jeśli popełni błąd, to sprowadzę go na ziemię i tam będę pracował nad skończeniem.”