MMA PLONE ChampionshipShinya Aoki vs Eduard Folayang na listopadowym ONE CHAMPIONSHIP

Shinya Aoki vs Eduard Folayang na listopadowym ONE CHAMPIONSHIP

Mistrz wagi lekkiej organizacji ONE Championship – Shinya Aoki (39-6-1NC), poraz kolejny będzie bronić pasa 11 listopada w Singapurze, a rywalem Japończyka został pochodzący z Filipin Eduard Folayang (16-5). “Tobikan Judan” nie przegrał od 2012 roku kontynuując serię 9 zwycięskich pojedynków. Ostatnią walkę stoczył na Rizin FF pokonując, mającego lata świetności dawno za sobą, weterana PRIDEKazushi Sakurabę (26-17-1-2NC). Aoki przyznaję, że Filipińczyk jest bardzo wymagającym i nie typowym dla niego rywalem:

Foto: mmamania.com

Jestem w tym sporcie od dawna i walczyłem na całym świecie z różnymi pretendentami, ale po raz pierwszy będę walczył z prawdziwym filipińskim wojownikiem. 

Trenujący w Evolve MMA/Paraestra Tokyo japoński mistrz grapplingu w samych superlatywach odniósł się do umiejętności filipińskiego fightera:

Bardzo się cieszę, że mogę się sprawdzić z Filipińczykiem. Eduard Folayang jest mocnym przeciwnikiem z dużymi umiejętnościami w każdej płaszczyźnie walki. To będzie niezwykle ciekawe starcie.

Folayang ma 2 wygrane z rzędu, a jego rekord w ONE Championship to 6-3, także wydaje się mało prawdopodobne, aby Filipińczyk zdołał wybronić próby poddań przez Aokiego i wynik tej walki – na pierwszy rzut oka – wydaje się niemal oczywisty.

 

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis