MMA PLKSWShamil Musaev tłumaczy zadymę w klatce KSW po walce z Jurisicem: Zachowałem się słusznie

Shamil Musaev tłumaczy zadymę w klatce KSW po walce z Jurisicem: Zachowałem się słusznie

Shamil Musaev tłumaczy zadymę w klatce KSW, jaka rozpętała się po jego walce z Urosem Jurisicem na gali KSW 58. Rosjanin twierdzi, że musiał stanąć w obronie swojego menadżera, którego Słoweniec zaatakował.

Musaev był jednym z gości wczorajszego magazynu Koloseum na Polsat Sport, gdzie odniósł się do tej głośno komentowanej sytuacji.

Sprawa nie jest błaha, bowiem Federacja KSW nałożyła na uczestników tej zadymy srogie kary.

Shamil Musaev i Uroš Jurišić otrzymali kary finansowe w wysokości odpowiednio 50 i 30 proc. wynagrodzenia.

Abus Magomedov reprezentujący narożnik Shamila Musaeva otrzymał zakaz udziału w walkach na 6 miesięcy oraz zakaz pracy w narożniku przez 12 miesięcy.

Dodatkowo, wszystkie osoby nieuprawnione, które weszły do klatki po zakończeniu walki mają dożywotni zakaz wstępu na gale KSW jako członkowie zespołów zawodników.

Shamil Musaev tłumaczy zadymę w klatce KSW po walce z Jurisicem: Zachowałem się słusznie

Jak natomiast tę sprawę tłumaczy sam Musaev? Oto, co powiedział w magazynie Koloseum:

“Po walce, kiedy sędziowie ogłosili moje zwycięstwo, jego ekipa była niezadowolona. Jak zawsze zaczęliśmy jednak do siebie podchodzić, przybijać sobie piątki.

Wtedy mój przeciwnik uderzył mojego menadżera prosto w twarz. Jest z tego nagranie! Wszystko widać! On uderzył i nagle zrobiło się zamieszanie. Ludzie zaczęli krzyczeć.

Chciałem podejść i zapytać z boku, dlaczego to zrobił. Dlaczego uderzył o 10 lat starszego człowieka? Tak się po prostu nie robi. Gdzie jego wychowanie? Co on sobie wyobrażał? Trzeba było mu to wytłumaczyć i ja chciałem to zrobić.

Dla mnie klatka zrobiła się pusta, bo miałem w głowie tylko to, że muszę zareagować. Zawsze stanę za swoim menadżerem. Starszych nie można bić.”

Całe wytłumaczenie Musaeva do sprawdzenia -> TUTAJ.

Zobacz także:

CBŚP opublikowało nagranie z zatrzymania Krystiana K. ps. “Tyson”. Jest oskarżony o handel narkotykami

CBŚP opublikowało nagranie z zatrzymania między innymi Krystiana K. ps. “Tyson”, który był finalistą turnieju walk na gołe pięści – GROMDA. “Tyson” jest oskarżony o handel narkotykami. Wraz z torunianinem policjanci zatrzymali pięć osób.

Łukasz Jurkowski i Szymon Kołecki twarzą w twarz! Będzie trzecie podejście do ich walki?

Łukasz Jurkowski i Szymon Kołecki, czyli niedoszli rywale, którzy mieli zmierzyć się w klatce KSW stanęli twarzą w twarz w popularnym programie o sportach walki Koloseum w Polsat Sport.