MMA PLBohaterowieShamil Magomedov – dagestański Bruce Lee z rekordem Guinessa

Shamil Magomedov – dagestański Bruce Lee z rekordem Guinessa

Foto: Shamil Magomedov w rosyjskiej telewizji, Facebook

Gdzieś po górach Kaukazu biega mężczyzna w stroju Bruce’a Lee. Jakaś podróba dawnego mistrza? Można się zdziwić. Shamil Magomedov to dagestański naśladowca legendarnego wojownika. Bije rekordy Guinessa. Jego nadludzka szybkość, sprawność i koordynacja ruchowa naprawdę robią wrażenie!

Oni się dziwili, a on trenował!

Shamil Magomedov rozpoczął treningi sztuk walki w wieku 8 lat. Skupił się na karate i kung-fu. Gdy był w Szanghaju, kupił kopię kostiumu Bruca Lee. Nauczył się idealnie odwzorowywać jego ruchy, nauczył się technik karate, kung-fu i walki bronią. Od samego początku ludzie dziwili mu się. Skupił się na dalekowschodnich sztukach walki w miejscu, gdzie królują zapasy, judo, sambo i boks. Shamil rozumiał to, szanował inne dyscyplin, ale poprosił krytyków by dali mu w spokoju iść swoją drogą. Trenował dzień po dniu i doszedł do perfekcji. Niezwykle szybki, zwinny, gibki i skromny sportowiec robi wrażenie!

Rekord Guinessa, pokazy zręczności i siły!

Shamil Magomedov idealnie opanował sztukę wysokich kopnięć oraz walkę nunczako. Rozwinął przy tym koordynację ruchową, refleks, szybkość, niezwykłą siłę i wytrzymałość nóg. Potrafi jedną nogą podnieść 24-kilogramowy kettlebell, unieść go ponad wysokość głowy w pozycji wysokiego kopnięcia (yoko-geri) oraz trzymać w powietrzu przez 20 sekund. Dzięki takiemu wyczynowi trafił do księgi rekordów Guinessa. Dagestański Bruce Lee już teraz przygotowuje się do bicia kolejnych rekordów w tej niełatwej konkurencji.

Shamil z łatwością potrafi podrzucić 4 monety i szybkimi 4 ruchami ręką złapać osobno wszystkie z nich. Jego rekord to 10 rzuconych i wyłapanych monet! Nie stanowi dla niego przeszkody wariant, w którym kilka monet podrzuca do góry inna osoba. Kolejny wyczyn? Ustawiając paczkę zapałek na boku łokcia Shamil Magomedov jednym szybkim ruchem potrafi wyciągnąć i zapalić w locie jedną z nich!

Shamil Magomedov – przyszła gwiazda kina?

Celem Shamila jest wyjazd do amerykańskiego Seattle, jednego z miast, w którym mieszkał Bruce Lee:

– To miasto Bruca Lee, gdzie jest pochowany, gdzie jest jego muzeum, gdzie jest jego nagrobek. Tam są jego przyjaciele i uczniowie. Chciałbym się z nimi poznać. Doświadczyć ducha jego legendy.

W przyszłym roku Shamil Magomedov chce zadebiutować w filmie. Azerski producent filmowy zaprosił go do współpracy. W filmie ma zagrać mistrza sztuk walki. Shamil ma nadzieję, że w przyszłości stanie się wzorem dla młodzieży tak, jak jego wzorem jest Bruce Lee.