MMA PLJurasTrener Pudziana nie jest zadowolony z najbliższego starcia Mariusza: Ta walka nie ma sensu!

Trener Pudziana nie jest zadowolony z najbliższego starcia Mariusza: Ta walka nie ma sensu!

Foto: Facebook/ Mariusz Pudzianowski

Starcie wieńczące galę KSW 61 czyli pojedynek Mariusza Pudzianowskiego z Łukaszem “Jurasem” Jurkowskim wzbudza wiele ambiwalentnych odczuć. Część fanów jest zdecydowanie za tym pomysłem, jednak jest też grono osób, które dyskredytuje ten pojedynek. “Ta walka nie ma sensu” – powiedział trener “Pudziana” Arbi Shamaev.

Mariusz Pudzianowski (14-7, 1NC) to legenda sportów walki w kraju nad Wisłą. Zawodnik trenujący w Warszawskim Centrum Atletyki pokonywał w swojej karierze takie nazwiska jak Gracie, Nastula czy Thompson. 44-latek posiada aktualnie serię dwóch wygranych z rzędu. Ostatnią walkę stoczył na gali KSW 59, gdzie w walce wieczoru tego wydarzenia pokonał Nikolę Milanovicia. Na gali KSW 61 wyzwanie będzie jednak większe, niż w ostatnich walkach. Naprzeciwko Mariusza stanie – Łukasz Jurkowski czyli… kolega klubowy byłego strongmana.

“Ta walka nie ma sensu.”

Mnóstwo osób jest pod wrażeniem pomysłu zestawieni dwóch flagowych postaci KSW. Nie wszyscy jednak są pozytywnie nastawieni do tej walki. Jedną z osób, która nie do końca zgadza się z koncepcją tego pomysłu jest trener Pudzianowskiego – Arbi Shamaev.

Ja myślę, że to nie do końca był pomysł Mariusza tylko włodarzy KSW. Mi się nie podoba ta idea. Dużo ludzi zachwyca się tym pomysłem jednak dla mnie ta walka nie ma sensu.

Rywalem Pudzianowskiego będzie Łukasz Jurkowski (17-11). “Juras” to kolejna legenda sportów walki w Polsce. Jurkowski zadebiutował w mieszanych sztukach walki w 2004 roku na gali KSW 1! Nieprzerwanie toczył swoje boje dla Konfrontacji Sztuk Walki przez 7 lat, jednak po swojej dziesiątej porażce w karierze, zdecydował że kończy przygodę z MMA. Warszawianin wrócił do zawodowych startów po 6 latach nieobecności. Powrót nastąpił na gali KSW 39, gdzie Łukasz pokonał Kameruńczyka – Sokoudjou przez niejednogłośną decyzję sędziowską. Ostatni pojedynek stoczył w kwietniu 2019 roku, kiedy zwyciężył ze Stipe Bekavacem przez TKO w 1 rundzie.

Zobacz także:

KSW 61: Tomasz Romanowski stanie przed dużym wyzwaniem!

Potwierdziło się to, o czym mówiło się w ostatnich dniach. Tomasz Romanowski zawalczy na gali KSW 61, a rywalem Berserkera będzie Patrik Kincl . Starcie to ogłosiła federacja KSW na swoim Instagramie.

Wasilewski o walce Don Kasjo: Z tą formą nie byłby w stanie ręcznika nosić za żadnym z pięściarzy!

Już trzydziestego maja w Rzeszowie odbędzie się gala Knockout Boxing Night 15. W walce wieczoru Artur Szpilka zmierzy się z niepokonanym Łukaszem Różańskim. Promotor Andrzej Wasilewski po konferencji prasowej został zapytany o walkę ”Don Kasjo” kontra Parke, która wzbudza duże zainteresowanie.

Shamaev krytycznie o starciu Kaczmarczyk-Sobiech: Dawno nie oglądałem walki z tak dużymi błędami!

Arbi Shamaev, Mansur Azhiev i Filip Bątkowski byli gośćmi podczas ostatniego programu ”Oktagon Live”. Trener w mocnych słowach wypowiedział się o walce Patryka Kaczmarczyka (7-0) z Michałem Sobiechem (4-1).