MMA PLBoksSergey Radchenko ponownie okradziony: Uważam takie podejście za drugą zniewagę!

Sergey Radchenko ponownie okradziony: Uważam takie podejście za drugą zniewagę!

Foto: sport.radiozet.pl

Jak doskonale pamiętamy, w minioną sobotę odbyła się gala KnockOut Boxing Night X w Łomży. To tam Artur Szpilka (24-4, 16 KO) pokonał Sergeya Radchenkę (7-6, 2 KO) bardzo kontrowersyjną decyzją sędziów.

Będąc na fali tego wydarzenia, kilka osób wypowiedziało się odnośnie walki i jej werdyktu. Nie zabrakło wśród nich oświadczenia samego Szpilki.

Sergey Radchenko nie pozostawił też innym ostatniego słowa. Wydał oświadczenie ukazujące sytuację, w jakiej niedawno się znalazł. Mowa w nim o gaży, potencjalnym remisie oraz jego warunkach. Treść możecie przeczytać poniżej:

Mój apel o rewanż z Arturem Szpilką dla Polski
Pozdrawiam kibiców boksu!

Przeczytałem wczoraj przeciąć od KnockOut Promotions w osobie pana Wasilewskiego, który stwierdza, że spłacił mnie bardzo wielki pieniędzy za walkę przeciw Artura Szpilki oraz i o tym, że ja chce otrzymać nierealnie wielki kasę za drugą walkę. I to jest przyczyna, żeby oni zrezygnowali rewanżu. To jest całkowicie absurdalne!

Osobiście Wasilewski nie wysłał mi ofert na drugą walkę. Skontaktował się ze mną przedstawiciel Knockout Promotions.
W historie boksu istnieje taka zasada, że ​​koszt rewanżu to minimum podwójna opłata od opłaty pierwszej walki. Ale przedstawiciel zasugerował, że doliczę do opłaty za drugą bitwę tylko 500 € od poprzedniej.

Takie podejście do siebie uważam za drugą zniewagę po skradzionym zwycięstwie! Ja wiem co oni chcą zrobić! Taka ich oferta została złożona celowo, żeby powiedzieć — Radczenko nie przejmuje drugiej walki i chcę uniknąć rewanżu!

Jeśli Wasilewski uważa, że ​​zapłacił mi szalone pieniądze za pierwszą walkę, nie mam nic przeciwko, żeby pozwolić mu odsłonić finansowy strony naszego kontraktu! A eksperci boksu docenią ten tak zwany kontrakt „dużych pieniędzy”! Myślę, że za taką cenę nie sprowadziłby Artura Szpilki na Ukrainę.

Mam bardzo proszę warunki:
1. Ja muzę wiedzieć o tym, kto będzie sądzić rewanż, żeby nie powtórzyć historii, która odbyła w pierwszej walce.
2. Ja chce badań na doping dla mnie i Artura do i po naszej drugiej walkę. Chce, żeby kibice dowidziały, że jesteśmy oczyszczeni dopingu.
3. Opłata musi odpowiadać rewanżowi.
Występuje za otwarty boks!
Z powagą,
Sergij Radczenko“

Mój apel o rewanż z Arturem Szpilką dla PolskiPozdrawiam kibiców boksu!Przeczytałem wczoraj przeciąć od KnockOut…

Opublikowany przez Sergeego Radchenkę Czwartek, 12 marca 2020