MMA PLArchiwumKSWSebastian Rajewski chce starcia z Ziółkowskim: Myślę, że dojrzałem do walki o tytuł mistrzowski!

Sebastian Rajewski chce starcia z Ziółkowskim: Myślę, że dojrzałem do walki o tytuł mistrzowski!

Kto powinien być następnym pretendentem w dywizji lekkiej organizacji KSW? Kandydatów jest kilku, jednak sam champion, Marian Ziółkowski widzi tylko jednego pretendenta. Chodzi o kolejnego Smoka, Sebastiana Rajewskiego.

Ziółkowski Rajewski

Kolejna obrona pasa kategorii lekkiej przez Mariana Ziółkowskiego znowu postawiła pytanie, kto następny dla aktualnego mistrza? Mistrzowskich aspiracji nie ukrywa król dywizji do 66kg, Salahdine Parnasse (16-1-1). Ofensywę medialną rozpoczął również były tymczasowy mistrz KSW, Norman Parke (28-7-1, 1 NC). Wydaje się jednak, że najpoważniejsze argumenty do titleshota posiada kolejny reprezentant Czerwonego Smoka, Sebastian Rajewski (12-6).

“Myślę, że dojrzałem do walki o tytuł mistrzowski!”

Namaszczony przez panującego mistrza młodszy z Rajewskich, kilka dni po gali udzielił wywiadu Arturowi Mazurowi ze stacji WP Sportowe Fakty. Podczas rozmowy 29-latek nie ukrywał, że jedynie rozwiązanie w tym momencie to zestawienie go z “Golden Boyem”

Zdecydowanie tak. Ja myślę, że dojrzałem do walki o tytuł mistrzowski. Pokonywałem mocnych rywali, byłych mistrzów. Sam mistrz mówi, że jestem gotowy, zasługuję na tę walkę. Ja czuję się gotowy. Myślę, że powinniśmy to zrobić. Myślę, że wiele osób będzie chciało tej walki, 95% praktycznie. Też pokazałem w swoim stylu, w swojej walce, że potrafię walczyć z każdym zawodnikiem, każdych warunków. Czy jest wyższy, czy jest silniejszy, czy ma lepsze zapasy, czy ma mocniejsze jiu-jitsu to potrafię obronić i używać swoich argumentów, żeby wygrywać. Myślę, że znalazłbym też parę asów na obecnego mistrza.

Zobacz także:

Lewandowski o walce Soldić – Czuzhigaev: Bardziej chyba na tę chwilę takie “sexi” zestawienie!

Zmiany mistrzów w danych dywizjach wagowych to zawsze okazja na wprowadzenie świeżości. Ostatnie roszady na tronach organizacji KSW napisały nowe scenariusze. Najciekawiej zapowiadają się najbliższe miesiące w kategoriach, w których podczas KSW 65 oraz 66 poznaliśmy nowych liderów.

Francis Ngannou zapowiedział zakończenie walki z Cirylem Gane na UFC 270. Rywal skończy źle?

Już w najbliższą sobotę w Anaheim w USA odbędzie się gala UFC 270, gdzie kibice zobaczą walkę o pełnoprawne mistrzostwo wagi ciężkiej. Francis Ngannou podczas konferencji prasowej promującej to wydarzenie zapowiedział zakończenie walki z Cirylem Gane.

Gwiazda GROMDY trenuje Piotra Szeligę! Efekty już na najbliższej walce!

Nadchodzi Piotr Szeliga 2.0? Były zawodnik organizacji Fight Exclusive Night postanowił wprowadzić zmiany w porównaniu do swojej ostatniej walki. Za jego treningi odpowiada teraz Mateusz „Don Diego” Kubiszyn!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis