MMA PLBellatorScott Coker: Ta zawodniczka jest GOAT-em kobiecego MMA!

Scott Coker: Ta zawodniczka jest GOAT-em kobiecego MMA!

Foto: foto: sidelinesportsreport.com
Foto: foto: sidelinesportsreport.com

Trwa nieustająca debata na temat najlepszej zawodniczki MMA w historii, ale szef Bellatora Scott Coker jest przekonany co do jednego nazwiska, które zasługuje na miano GOAT-a.

W czwartek w rozmowie z portalem MMAjunkie.com, Coker przyznał, że tylko Cris Cyborg (21-2, 1 N/C) zasługuje na to, by mówiono o niej “najlepsza w historii”:

“Spójrzmy prawdzie w oczy i nie patrzmy co mówią inni. Mówiąc o kobiecej dywizji, które w zasadzie zostały stworzone w Strikeforce i nikt wcześniej tego nie robił, to Cris Cyborg jest GOAT-em kobiecego MMA.”

Coker wybronił nawet Brazylijkę, gdy usłyszał o porażce z Amandą Nunes na UFC 232, która wówczas przerwała 13-letni okres Cyborg bez porażki:

“To, że pokonasz Muhammada Ali nie oznacza, że jesteś Muhammadem Alim. Tak to czuję. Widziałem Cyborg jak walczyła w wieku 24, 25, 26 lat. W tych latach walczyła dla mnie i była bestią.

Chciałbym przewinąć taśmy i sprawdzić to jeszcze raz, bo Cyborg jest jak zabójca. Ciągle jest jak zabójca. Powiedzieć o niej, że nie jest najlepszą w historii? To niedorzeczne.”

Obecnie Cris Cyborg jest wolną agentką, gdyż jej kontrakt z UFC nie został przedłużony. Ostatnią walką Brazylijki było zwycięstwo decyzją sędziów nad Felice Spencer na gali UFC 240.