MMA PLBoksSaul”Canelo”Alvarez pokonał Saundersa. Przyśpieszenie w 8. rundzie i unifikacja na jego korzyść! [WIDEO]

Saul”Canelo”Alvarez pokonał Saundersa. Przyśpieszenie w 8. rundzie i unifikacja na jego korzyść! [WIDEO]

Saul Alvarez (56-1-2, 38 KO) pokonał Billy’ego Joe Saunders (30-1, 14 KO) przez techniczny nokaut w pojedynku unifikacyjnym podczas gali, która odbyła się na stadionie AT&T Stadium w Arlington w stanie Teksas, gdzie na trybunach pojawiło się 73 tysiące ludzi.. Stawką walki były pasy WBA (Super), WBC i WBO w kategorii super średniej.

Saunders starał się trzymać rywala na dystans ciosami prostymi. Alvarez zaś znakomicie bił na tułów. ‘Canelo” przy tym świetnie pracował na nogach i stosował uniki. Brytyjczyk puntkował co prawda prostymi, lecz uderzenia Meksykanina były bardziej konkretne.

“Canelo” wywierał presję na rywalu. Trafiał na głowę i korpus. Aktywność Saundersa sprowadzała się zaś głównie do prostych. Meksykanin zaś z czasem zaczął dokładać do swojego repertuaru również bardzo mocne podbródkowe.

Saunders pozostawał w grze. “Superb” kilka razy trafił prostymi naprawdę mocno. Runda piąta była dobra w wykonaniu Brytyjczyka. W kolejnej Alvarez wzmocnił tempo. Rywal odgryzał się zaś w kontrach. Bardzo dobry fragment walki w wykonaniu obu pięściarzy.

Oglądaliśmy ciosy z obu stron. Alvarez mocno obijał tułów przeciwnika. Saunders zaś wciąż świetnie korzystał z ciosów prostych.

“Canelo” mocnymi ciosami z dołu zaczął przełamywać rywala w rundzie ósmej. Ta odsłona walki została zdominowana przez Meksykanina. Po tej rundzie Brytyjczyk zmagał się z zamkniętym przez opuchliznę okiem i nie był w stanie kontynuować pojedynku. Taką decyzję podjął jego narożnik. Saul “Canelo” Alvarez zwycięża przez techniczny nokaut!

Zobacz także:

KSW 61: Łukasz Jurkowski ma przesłanie do hejterów! Widzieliście?

Łukasz Jurkowski powróci do klatki KSW po ponad 2-letniej przerwie, żeby w walce wieczoru gali KSW 61 skrzyżować rękawice ze swoim klubowym kolegą – Mariuszem Pudzianowskim. “Juras” zamieścił na swoim Instagramie obszerny post, odpowiadający na wiele negatywnych komentarzy o tej walce.

Oskar Piechota zawieszony za doping. Niemal dwuletnia kara dla Polaka!

Oskar Piechota (11-3-1, 1 N/C) został zawieszony przez USADA za obecność niedozwolonych substancji w organizmie. Polak zaakceptował zawieszenie na okres 22 miesięcy.